Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Od piątku 28 grudnia do Nowego Roku trwała druga część działań drogówki „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Według policjantów na drogach był to spokojny okres.

Spokojny i bezpieczny – tak w skrócie można określić przedłużony ostatni weekend. Do służby skierowano 115 policjantów w „białych czapkach”, którzy patrolowali ulice Konina, powiatu oraz autostradę A-2. Jak podkreślają policjanci – najważniejsze, że nikt nie zginął.

Przez pięć dni działań policjanci nie zostali nawet wezwani do ani jednego wypadku, w którym ktokolwiek odniósłby obrażenia ciała. 25 kolizji w takim czasie też świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa na drogach. Jeśli natomiast chodzi o nietrzeźwych kierujących, to w czasie trwania działań policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami samochodowymi.

Marcin Jankowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.