Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Andrzej Poniedzielski – satyryk, wokalista, muzyk i aktor wystąpi 7 kwietnia 2019 roku w sali Konińskiego Domu Kultury. To będzie wieczór kabaretowy z NOWYM programem, NOWYMI piosenkami, ale BEZ ZMIANY poczucia humoru artysty.

 
Mówią też o nim: poeta, chociaż on sam bardzo protestuje, „Ponieważ nawet jeśli, to jestem co najwyżej poetą użytkowym, czyli jak pies myśliwski niepraktykujący” („Gazeta Wyborcza. Magazyn Łódź” z 15 grudnia 2017). Pewnie dlatego szukając uniwersalnej definicji szczęścia powołuje się na 3,5-letnią wnuczkę, która składając mu życzenia z okazji Dnia Dziadka powiedziała: „Życzę ci, żebyś miał jakoś albo coś tam”. Pytany przez dziennikarkę, co go śmieszy, powołuje się z kolei na Wojciecha Manna, uosobienie spokojnego, inteligentnego, wysublimowanego żartu: „Tak naprawdę to najserdeczniej się śmieję, jak zobaczę, że ktoś się przewraca… (bo to oznacza), że komuś się nie udało, a nam się dopiero nie uda”.  
 
Poniedzielski dał się poznać jako nieprzeciętny obserwator i komentator rzeczywistości. Robi to tylko sobie właściwy sposób, pełen finezji i dowcipu, wykorzystując np. cytat z Czesława Niemena:
     Taką dziś nadzieję mamy,
     że się jednak pojednamy,
     że „ludzi dobrej woli jest więcej.
     I mocno wierzę w to”,
     że są również pośród ludzi
     dobrej zmiany.
Znajdowanie „nadziei” stało się ostatnio głównym mottem jego scenicznych występów, „jako formy polepszenia naszego samopoczucia – bo już nie czas na taki prawdziwy śmiech”. Pewnie dlatego zdarzają mu się nawet wykłady z pogranicza filozofii i politologii:
     Bo Wolność – to nie jest port,
     Nie adres i nie – przystań.
     Bo Wolność to musi taka być
     Żeby z niej nawet...
     ...nie skorzystać.
A jeśli to nie pomaga, potrafi też smagać dotkliwie, dokonując gradacji:
     Abstrakcja – głupota – władza.
 
Jest autorem wielu powiedzeń, obserwacji, które weszły do powszechnego obiegu niekoniecznie zgodnie z intencją autora, choćby tytułowe „przyspieszenie spowolnienia”. Każde z nich jest urocze i kokieteryjnie samokrytyczne, bo:
     W moim wieku różnica między przodem a tyłem jest minimalna.
W końcu:
     Jak ktoś chce sobie życie poprawić
     To wystarczy poprawić poduszkę.
A jako już sobie poprawi, to:
     Chyba już można iść spać
     Dziś pewnie nic się nie zdarzy
     Chyba już można się położyć
     Marzeń na jutro trzeba namarzyć.
 
Andrzej Poniedzielski zaprezentuje koninianom swój najnowszy program kabaretowy pełen inteligentnego humoru, satyry i piosenki. Spotkanie artysty z publicznością rozpocznie się 7 kwietnia o godz. 17.00.
Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasie KDK oraz na www.kupbilecik.pl i na  www.biletynakabarety.pl