Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Policjanci z Komisariatu Policji w Golinie wraz z kolegami z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do domu w Kazimierzu Biskupim. Ukradł sprzęt elektroniczny o wartości 1600 zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Właściciel domu zauważył włamanie w piątek po południu i natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Mundurowi z Goliny i Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Znowu nieoceniona okazała się wiedza dzielnicowego o rejonie i osobach tam mieszkających. W sobotę sprawca włamania został ustalony i zatrzymany.

Właściciela domu nie było od początku roku i właściwie nie wiadomo kiedy dokładnie 26-latek włamał się do domu. Rozmowa z nim też nie wniosła niczego nowego, ponieważ w trakcie włamania był w ciągu alkoholowym i nie pamięta kiedy to dokładnie było.

Policjanci będą próbować odnaleźć osoby, które kupiły skradzione przedmioty, bo włamywacz tłumaczy się, że nie pamięta komu sprzedał. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się. Wyraził też gotowość dobrowolnego poddania się karze, a nawet naprawienia wyrządzonej szkody. Skradziony sprzęt elektroniczny sprzedał, bo potrzebował pieniędzy na alkohol.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.