Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Wiosenna odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum” w niedzielę, 24 marca. Młodzi miłośnicy dobrego kina i świetnej zabawy obejrzą ,,Jak wytresować smoka 3”, a następnie wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne.
 

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum” wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa.

W niedzielę, 24 marca, dzieci wspólnie z rodzicami obejrzą film ,,Jak wytresować smoka 3”. To ostatni rozdział historii, która oszołomiła widzów na całym świecie, z głównych bohaterów – Czkawki i smoka Szczerbatka – czyniąc obiekt międzynarodowego uwielbienia. Mało która seria animowana wzbudza takie emocje zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Trzecia część filmu to zaskakująca opowieść o dorastaniu i odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym, jak nigdy się nie poddać.

Po filmie dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne. Nie zabraknie rozmów o tworzeniu filmów i ich roli w życiu dzieci i młodzieży oraz zadań aktorskich. Do tego zaprosimy najmłodszych na kreatywne zajęcia plastyczne oraz warsztaty taneczne.

W tym czasie rodzice wrócą do kina, by obejrzeć nowy film Władysława Pasikowskiego ,,Kurier”. Inspiracją dla filmu sensacyjno-szpiegowskiego stało się życie legendarnego Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W tej roli charyzmatyczny Philippe Tłokiński. Film opowiada o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Nowaka-Jeziorańskiego, który był kurierem AK.

Na warsztaty filmowo-artystyczne zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 18 marca.

Dzieciaki w Centrum
24 marca, niedziela
Godz. 14.00 – film ,,Jak wytresować smoka 3” (czas trwania 1 godz. 44 min)
Godz. 15.45 – warsztaty dla dzieci

Godz. 15.45 – film dla rodziców ,,Kurier” (czas trwania 1 godz. 40 min)
Bilety na film: 10 zł

 
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.