Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego

O aktualnej sytuacji i przyszłości polskiego rolnictwa rozmawiać będą uczestnicy Forum Rolniczego, które odbędzie się 20 marca w strażnicy OSP w Sławsku. Spotkanie adresowane jest do rolników z powiatu konińskiego, a jego cel to wywołanie merytorycznej dyskusji na najbardziej bieżące tematy rolnicze.

Na pytania uczestników Forum odpowiadać będą parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych, przedstawiciele agend oraz instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, a także działacze samorządu rolniczego.

Spotkanie stanowi okazję do przekazania jego uczestnikom wiedzy na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jak również omówienia sytuacji na rynku trzody chlewnej z uwzględnieniem problematyki związanej z zagrożeniem wirusem ASF i obowiązkiem prowadzenia w gospodarstwach zasad bioasekuracji. Przedstawione zostaną również zmiany w ustawie Prawo wodne oraz program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, a także wynikające z nowej ustawy możliwości pozyskania wsparcia na działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Ponadto, wywołany zostanie temat wyborów do izb rolniczych, które odbędą się w 2019 roku.

Rolnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji. Radą i pomocą służyć będą przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych, m.in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Inicjatorem i organizatorem Forum jest konińskie biuro powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W realizacji przedsięwzięcia wspiera je Starostwo Powiatowe w Koninie. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich Rolników z powiatu konińskiego do wzięcia udziału w Forum, które odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w OSP Sławsk w gminie Rzgów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.