Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Komendant i dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kleczewie spotkali się z seniorami z gminy Wilczyn. Rozmawiali o planach priorytetowych dzielnicowych, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się osoby starsze.

Podkom. Mirosław Kujawa – Komendant Komisariatu Policji w Kleczewie oraz dzielnicowy z gminy Wilczyn st. sierż. Bartosz Narożny chętnie skorzystali z zaproszenia Wójta Gminy Wilczyn Grzegorza Skowrońskiego na spotkanie z seniorami. Odbyło się ono pod koniec kwietnia w wilczyńskim Klubie Seniora.

Dzielnicowy zapoznał zebranych ze swoim planem priorytetowym, który nakreśla podstawowe zadania, jakie postawił przed sobą dzielnicowy do realizacji na pół roku. Plan taki powstaje po analizie stanu bezpieczeństwa, którą dokonuje każdy z policjantów „pierwszego kontaktu”. Mundurowi przypomnieli także o możliwości wpływania każdego mieszkańca na bezpieczeństwo wokół niego, czyli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Portal działa już ponad dwa i pół roku i wielu ludzi chętnie z niego korzysta, dzięki czemu policjanci wiedzą gdzie i jakie zagrożenia występują, a nawet w jakich godzinach, co znacznie ułatwia skuteczne działania.

Podczas spotkania z seniorami nie mogło zabraknąć tematu zagrożeń czyhających na nich. Oszustwa „na wnuczka” są domeną większych miast, ale za to w mniejszych przestępcy próbują sprzedawać starszym osobom różnej maści towary, które nie zawsze są warte tyle, ile żądają żeby zapłacić. Poza tym podczas transakcji np. sprzedaży węgla zdarzało się, że starsza osoba bywała okradana z oszczędności, które złodzieje znajdowali ukryte w domach w przeróżnych miejscach.

Marcin Jankowski

  • Komendant Komisariatu Policji w Kleczewie wraz z dzielnicowym z gminy Wilczyn podczas spotkania z seniorami
  • Komendant Komisariatu Policji w Kleczewie wraz z dzielnicowym rozmawiają o zagrożeniach dla seniorów