Rok Zofii Urbanowskiej

Na uroczystości z okazji 170. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Zofii Urbanowskiej zapraszamy do Kowalewska w gminie Rzgów. Wyjątkowa akademia rozpocznie się 15 maja 2019 r. o godzinie 10 00 w Domu Kultury w Kowalewku.

Refleksje Barbary Kosmowskiej – „Wokół twórczości Zofii Urbanowskiej”, prezentacje filmowe dotyczące twórczości pisarki czy podsumowanie konkursów literackich, to tylko niektóre z punktów programu, które zaplanowano w ramach uroczystości.   
Impreza, na którą zaprasza Wójt Gminy Rzgów, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie oraz Prezes OSP w Kowalewku odbędzie się dokładnie w 170. rocznicę urodzin pisarki,w miejscowości, w której Zofia Urbanowska przyszła na świat. Zmarła 1 stycznia 1939 r. w Koninie.
 
Serdecznie zapraszamy również na  spotkanie z Barbarą Kosmowską, które odbędzie się w ramach promocji książki „Na służbie u Kopciuszka. Biografia i twórczość Zofii Urbanowskiej”, tego samego dnia o godzinie 16 00 w Dworku Zofii Urbanowskiej w Koninie. Organizatorem spotkania jest Miasto Konin oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, a gościem specjalnym będzie Joanna Papuzińska. Na spotkanie obowiązują zaproszenia.
Plakat Zofia Urbanowska