Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Zgodnie z planem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy kontrolowali w piątek prędkość. Patrole z ręcznymi miernikami prędkości oraz nieoznakowany radiowóz z wideo rejestratorem pojawili się na głównych ulicach Konina i drogach na terenie powiatu.

Działania polegające na wzmożonych pomiarach prędkości policjanci z konińskiej drogówki prowadzą dość często. Niestety zawsze okazuje się, że bardzo wielu kierowców zbyt mocno wciska pedał gazu. Niestety nie inaczej było i tym razem.

Działania prowadzone były w zasadzie tylko przez kilka godzin w piątkowe popołudnie i wzięło w nich udział 6 patroli z Wydziału Ruchu Drogowego. To jednak wystarczyło, aby kilkudziesięciu kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci skontrolowali 60 kierowców, z których 28 przekroczyło dozwoloną prędkość. a 15 popełniło inne wykroczenia. Policjanci na skutek zauważonych uchybień zatrzymali też 10 dowodów rejestracyjnych. Jak więc widać blisko połowa ze skontrolowanych kierowców jechała zbyt szybko. To zatrważający wynik. Policjanci podejmują wiele wysiłków dla poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale bez zmiany mentalności i sposobu myślenia niektórych kierowców, te wysiłki nie przyniosą zakładanych rezultatów.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od wszystkich ich użytkowników.

Marcin Jankowski