Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W minioną sobotę 11 maja mundurowi z Wydziału Prewencji wraz z kolegami z Komisariatu Policji w Golinie wzięli udział w charytatywnym festynie, który zorganizowany został dla chorej Julki. Policjanci mieli ze sobą wiele sprzętu, ale najważniejszy był i tak „Pyrek” – maskotka Wielkopolskiej policji.

Niebieski policyjny namiot, a w nim krzątający się funkcjonariusze i mnóstwo gadżetów wykorzystywanych przez nich w codziennej służbie często pojawiają się przy rozlicznych okazjach przeróżnych festynów, czy innych spotkań okolicznościowych. Chętnie przyjmują zaproszenia od władz samorządowych, czy innych organizatorów spotkań w plenerze i opowiadają o zawodzie policjanta, zachęcając tym samym do wstąpienia w nasze szeregi.

Nie mogliśmy zatem odmówić udziału w festynie, którego celem była pomoc dla małej Julki, która urodziła się z wadą wrodzoną – przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowo krzyżowego. Policjanci zabrali ze sobą naprawdę dużo sprzętu z radiowozami włącznie. Policyjny technik pokazywał wiele ciekawych sprzętów używanych do zbierania śladów, dzieciaki mogły ubierać policyjne wyposażenie, czy robić sobie zdjęcia z funkcjonariuszami, ale królem stoiska policyjnego był sierżant „Pyrek”. Nawet chwili wytchnienia nie miał ten sympatyczny funkcjonariusz, ponieważ bez przerwy ktoś chciał się z nim bawić, przytulać, robić zdjęcia itp.

Marcin Jankowski

  • Dziecko - uczestnik festynu w radiowozie
  • Policyjny technik prezentuje dziecku walizkę ze sprzętem do zbierania śladów na miejscu przestępstwa
  • Dziecko podczas zabawy z policyjną maskotką
  • Dziecko ubrane częściowo w policyjny sprzęt markuje atak na policyjną maskotkę
  • Dziecko z policjantem w radiowozie