Kilkuset koninian skorzystało z zaproszenia Młodzieżowej Rady Miasta oraz prezydenta Konina i środowy wieczór (14 sierpnia) spędziło pod chmurką na "Konińskiej nocy spadających gwiazd" w Parku 700-lecia. Atrakcji było mnóstwo, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

Gości powitała, w imieniu prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego, kierownik Wydziału Kultury UM Zenona Sroczyńska, a towarzyszyli jej członkowie MRM. - Jest to cudowne miejsce także na inne imprezy. Będziemy się tu spotykać częściej – stwierdziła Zenona Sroczyńska. Zaś młodzi rajcy nie kryli satysfakcji z tak dużego zainteresowania wydarzeniem.

"Konińska noc spadających gwiazd" była piknikiem, w czasie którego można było poobserwować spadające meteory pochodzące z grupy Perseidów. Koninianie przybyli całymi rodzinami, ze znajomymi i przyjaciółmi, z kocami i koszami piknikowymi. Na piknik przyjechało też około 80 rowerzystów - uczestników tradycyjnego Rajdu Perseidy. To dla zafascynowanych gwiazdami uczestników pikniku przygotowano kiełbaski z rożna, zapłonęło ognisko, zagrał DJ Sopran, wystąpili też tancerze ze Lwowa. Ale niewątpliwie największą atrakcją była możliwość spojrzenia na Saturna i Jowisza - planety naszego układu - przez przygotowane teleskopy. Był też wykład o tym, jakiego sprzętu używać do obserwacji nieba, jak fotografować rój Perseidów. Na ten temat mówili: Anna Pęcherska i Jarosława Przybyła. Można było również zobaczyć filmy na temat gwiazd. Wspólne śpiewy przy ognisku poprowadzili konińscy harcerze.

Organizatorami "Konińskiej nocy spadających gwiazd" byli: Prezydent Konina i Młodzieżowa Rada Miasta, PTTK, KDK, OSP Chorzeń, Hufiec ZHP Konin, Optyczne.pl, MOSiR, PGKiM oraz PWiK.