Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Wczoraj tuż po godzinie 23:40 funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Koninie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który oprócz jazdy na podwójnym gazie, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wieczorem w trakcie patrolu ul. Szpitalnej w Koninie zauważyli przemieszczające się auto bez włączonych świateł. Ruszyli więc za kierowca i po chwili zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, za kierownica pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec Konina.

Policjanci poprosili mężczyznę o prawo jazdy. Jego odpowiedź zdziwiła bardzo funkcjonariuszy. Kierowca poinformował ich, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ jest przed egzaminem na prawo jazdy i wyjechał z domu, by sobie przed nim poćwiczyć. To jednak nie wszystko co zdziwiło policjantów. Od kierowcy czuć było intensywny zapach alkoholu.  Nie spodziewali się, że 20-latek nie posiadający prawa jazdy, poruszający się po ulicy pojazdem osobowym bez świateł, będzie dodatkowo w stanie nietrzeźwości. Weryfikacja wykazała u niego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa 20-letniego kierowcy trafi do Sądu. Teraz przez najbliższe lata mężczyzna będzie musiał korzystać z publicznych środków transportu lub roweru.  

Takie nieodpowiedzialne zachowanie ze strony 20-latka ubiegającego się o prawo jazdy, nigdy nie powinno mieć miejsca. Niestety życie pokazuje, że kierowcy poruszający się na podwójnym gazie, posuwają się do dziwnych zachowań, stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Sebastian Wiśniewski