Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W ostatni weekend sierpnia na konińskich drogach można było zauważyć wzmożone patrole policyjne, związane to było z wakacyjnymi powrotami. W tych dniach Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Konin ukarali mandatami karnymi 203 kierujących i zatrzymali, aż 15 praw jazdy.

W dniach 28-31 sierpnia funkcjonariusze konińskiej drogówki bacznie przyglądali się kierowcom pilnując ich bezpieczeństwa w trakcie powrotów do domu. W tym czasie skontrolowali 382 pojazdy, doszło również do 22 kolizji. Niestety nie wszyscy kierowcy rozumieją,  że pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą i tak było w przypadku 158 kierowców, którzy za swoją szybką, brawurową jazdę zostali ukarani mandatami karnymi, a 11  rekordzistów, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h zostało dodatkowo ukaranych zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Pozostałe 4 prawa jazdy zostały zatrzymane za jazdę na tzw. podwójnym gazie. Ciężko jest zrozumieć osoby, które spożywają alkohol, a później wsiadają za kierownicę narażając zdrowie i życie nie tylko swoje ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do kierowców o włączenie myślenia za kierownicą, wsiadając do pojazdu pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno. Pamiętajmy również, że nie jesteśmy na drodze jedynymi uczestnikami.