Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Niedziela pełna świetnej zabawy w towarzystwie dobrych filmów – taki będzie 27 września w Kinie Centrum. Zapraszamy do udziału w projekcie ,,Dzieciaki w Centrum”!
 

Wystartujemy o godz. 14.00 zapraszając na film ,,Tarapaty 2”. To opowieść dla całej rodziny z wartościowym przesłaniem. Młodzi widzowie przekonają się, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie oraz że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza. ,,Tarapaty 2” to druga część przygód zgranego duetu: Julki i Olka, którzy będą się starali rozwiązać kryminalną zagadkę. Na horyzoncie pojawi się też Felka – zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Dzieci muszą odnaleźć obraz skradziony z Muzeum Narodowego w Poznaniu i odkryć tożsamość złodzieja. W „Tarapatach 2” zobaczymy znanych z poprzedniej części Jakuba Janotę-Bzowskiego, wcielającego się w rolę Olka oraz Joannę Szczepkowską, która zagra profesor Strzałkowską, ciotkę filmowej Julki. W roli Julki zobaczymy Polę Król, a Felkę zagra Mia Goti.Po filmie familijnym zaprosimy dzieci na warsztaty artystyczne prowadzone przez instruktorów z Konińskiego Domu Kultury. My również będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Nie zabraknie ulubionych przez najmłodszych zajęć plastycznych i tanecznych.

W czasie gdy dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, rodzice i opiekunowie wrócą do sali Kina Centrum, by obejrzeć film ,,25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. To poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. Tomasz Komenda, główny bohater filmu Jana Holoubka – reżysera entuzjastycznie przyjętego serialu „Rojst” – jako młody chłopak trafił do więzienia. Został oskarżony i skazany za zbrodnie, których nie popełnił. W więzieniu spędził całą swoją młodość, czekając, aż sprawiedliwość znowu stanie po jego stronie. Jedyne na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie zwątpiła w jego niewinność. Na projekt ,,Dzieciaki w Centrum” Koniński Dom Kultury i Kino Centrum zapraszają wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Pokazy filmowe oraz warsztaty dla dzieci organizujemy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zapraszamy do zgłaszania chęci udziału pod nr tel. 63 211 31 33 wew. 29.
 
Dzieciaki w Centrum
Niedziela, 27 września
14.00 – film familijny ,,Tarapaty 2” – czas: 1 godz. 30 min
15.45 – warsztaty dla dzieci
15.45 – film dla opiekunów ,,25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – czas: 1 godz. 56 min.


Zgłoszenia dzieci w wieku 6-10 lat pod nr tel. 63 211 31 33 wew. 29.
Bilety na film dla dzieci i opiekunów: 13 zł.
Warsztaty: bezpłatne (warunkiem jest przyniesienie własnych kredek, które będą potrzebne dzieciom na zajęcia plastyczne. Posiadanie własnych przyborów jest związane z obostrzeniami COVID 19).