Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Serdecznie zapraszamy do Kina Centrum w Konińskim Domu Kultury na film ,,Wojtyła. Śledztwo” hiszpańskiego reżysera José María Zavala, autorka głośnej ,,Tajemnicy Ojca Pio”. Nowe dzieło prezentujące osobę św. Jana Pawła II miało wejść na ekrany w maju tego roku – na stulecie urodzin Ojca Świętego - jednak sytuacja związana z pandemią pokrzyżowała plany. Premierę filmu przeniesiono na 25 września. 
 

Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Przez jego cotygodniowe audiencje generalne przewinęło się ponad 18 milionów osób. Czy jednak kryje się coś za publicznym wizerunkiem papieża, co – jakkolwiek ciężko w to uwierzyć – umykało powszechnej świadomości aż do dziś? Jakie było prywatne oblicze najbardziej publicznej postaci świata? Kto oddał nawet swoje życie, aby pontyfikat Jana Pawła II mógł być taki, jakim go pamiętamy – długi i owocny?

Reżyser w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła – w momencie śmierci bohatera – on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść.
Film „Wojtyła. Śledztwo” zawiera nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania rzucające nowe światło na oblicze tego jednego z największych ludzi w historii. „Przywołuje także świadectwa osób, które doświadczyły jego wstawiennictwa, jak również wypowiedzi ludzi mających pewność, iż swoje własne życie i zdrowie zawdzięczają wstawiennictwu tego świętego papieża” – informuje dystrybutor filmu w Polsce, krakowski Rafael Film.

W filmie wypowiadają się m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, ks. Sławomir Oder, ks. Paweł Ptasznik, Marek Lasota.

Zapraszamy do Kina Centrum od 25 września do 1 października. Bilety: 6,50 zł.