Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Kino Centrum zaprasza w sobotę, 26 września o 12.00 najmłodszych widzów oraz tych ze szczególnymi potrzebami do udziału w projekcie ,,Moje pierwsze wyjście do kina”. Będzie to okazja, by pokazać dziecku kino i wprowadzić maluchy w świat kultury.
 

,,Moje pierwsze wyjście do kina” to propozycja dla rodziców, którzy chcieliby powoli wciągać swoje pociechy w świat kulturalnych doznań. Często jednak mają obawy jak maluch będzie się zachowywał w kinie, czy dźwięk nie będzie dla niego zbyt głośny lub czy nie wystraszy się ciemności. Dlatego podczas tej wyjątkowej wizyty w Kinie Centrum zapewnimy odpowiednie warunki dla maluchów oraz wszystkich dzieci ze szczególnymi potrzebami:

- nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)
- przyciszony dźwięk
- duża swoboda (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
- nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu
- przed seansem nie będą wyświetlane reklamy
- zaprezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

W sobotę, 26 września zapraszamy na zestaw krótkich filmów z Basią w roli głównej. Basia to bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie.

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.
W Kinie Centrum dzieci obejrzą odcinki: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”; „Basia i dziadkowie” w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza.

Cały blok filmowy będzie trwał 50 minut. Start o 12.00. Bilety kosztują 13 zł.

Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.

Moje pierwsze wyjście do kina
Kino Centrum
26 września (sobota), godz. 12.00
Bilety: 13 zł
Czas: 50 min.