Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Projekt ,,Dzieciaki w Centrum”, czyli dobre filmy i dużo świetnej zabawy, już 25 października w Kinie Centrum. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzieli w wyjątkowy sposób.


Wystartujemy o godz. 14.00 zapraszając na film ,,Magiczne muzeum”. To opowieść dla całej rodziny z wartościowym przesłaniem. Harvie jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Harvie zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto.Po filmie familijnym zaprosimy dzieci na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez instruktorów z Konińskiego Domu Kultury. Nie zabraknie rozmów o filmach i ich znaczeniu w naszym życiu. Będą zajęcia ruchowe oraz plastyczne.

W czasie gdy dzieci będą uczestniczyć w warsztatach rodzice i opiekunowie wrócą do sali Kina Centrum, by obejrzeć włoską komedię ,,Sami bez mamy”. Sam tytuł filmu sugeruje… katastrofę. To historia pewnej rodziny, w której dotychczasowy porządek zostaje zakłócony, gdy troskliwa mama wyjeżdża, a dzieci trafiają pod skrzydła skoncentrowanego na pracy ojca. W filmie ,,Sami bez mamy” katastrofa, której się domyślacie, jest nie tylko spektakularna, ale też bardzo śmieszna. Bo przecież trudno nie płakać ze śmiechu, gdy główny bohater, Carlo pojawia się na zebraniu zarządu swojej firmy z... króliczymi zębami. Komedia odniosła ogromny sukces we Włoszech i trzeba zaznaczyć, że ma też drugie dno. Sprawia, że rodzice zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu i uwagi.Na projekt ,,Dzieciaki w Centrum” Koniński Dom Kultury i Kino Centrum zapraszają wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Pokazy filmowe oraz warsztaty dla dzieci organizujemy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dzieciaki w Centrum
Niedziela, 25 października
14.00 – film familijny ,,Magiczne muzeum” – czas: 1 godz. 30 min.
15.45 – warsztaty dla dzieci
15.45 – film dla opiekunów ,,Sami bez mamy” – czas: 1 godz. 52 min.

Zgłoszenia dzieci w wieku 6-10 lat pod nr tel. 63 211 31 33 wew. 29.
Bilety na film dla dzieci i opiekunów: 13 zł
Warsztaty: bezpłatne (warunkiem jest przyniesienie własnych kredek, które będą potrzebne dzieciom na zajęcia plastyczne. Posiadanie własnych przyborów jest związane z obostrzeniami COVID 19).