Życie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie i niestety potrafi nas zaskoczyć choćby zatrzaśniętymi drzwiami pokojowymi. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i już problem gotowy. Na szczęście nim wezwiecie pomoc możecie spróbować otworzyć zamek drzwi wewnętrznych samodzielnie i co ważne zasadniczo nie powinno to być trudne, choć trzeba się postarać i bardzo zaangażować.
Wybór dedykowany do kształtu szczeliny
Otworzenie zamka drzwi wewnętrznych nie musi być wcale skomplikowane. Tutaj musicie wiedzieć, że zdecydowanie trudniej będzie jeżeli zatrzaśniecie drzwi zewnętrzne, bo wtedy bez pomocy fachowców tj. ślusarzy się nie obejdzie, ale drzwi wewnętrzne są zdecydowanie łatwiejsze do otwarcia, gdyż zazwyczaj wyposażone są w słabej konstrukcji zamek. Oczywiście wybór, a może raczej dobór narzędzi uzależniony jest od samej szczeliny. Jeżeli macie okrągłe gniazdo to najlepiej wybrać cienki i wąski przedmiot np. igłę czy szydełko. Z kolei w przypadku wydłużonego kształtu można postawić na płaski przyrząd typu śrubokręt bądź też nóż. Na samym początku trzeba wyprostować klips i włożyć go do szczeliny, a dokładnie do dziurki od klucza. W kolejnym kroku musicie przesunąć zamek blokady do właściwego stanu, a może raczej położenia. Sprawdź również: Co zrobić, gdy zgubiłem klucze od domu?
Jak otworzyć drzwi, gdy dźwignia jest zablokowana?
Bardzo często problemem jest zablokowana dźwignia zamka. Tutaj musicie wiedzieć, że dźwignia jest najważniejszym elementem zamka, ale żeby odblokować drzwi należy wywiercić kołek. Do tego celu można użyć wiertarki z dedykowanym wiertłem. Następnie używając klipsa można obrócić wszystkie dźwignie. Jeżeli wydaje się wam to nad wyraz trudne to zawsze możecie też złamać blokadę używając kluczy głównych. Cóż ta praca wymaga także pewnych umiejętności i zaangażowania dlatego też warto zastanowić się czy macie na tyle chęci, aby się jej podejmować.
Jak otworzyć mechanizm stojaka?
W przypadku takiego rodzaju mechanizmu zamka praca jest zdecydowanie najłatwiejsza, ale i najszybsza. Tutaj będziecie potrzebować dwa cienkie z ostrymi końcówkami śrubokręty, tak aby zmieściły się w otwór blokady. Pierwszym śrubokrętem zaczepiamy śrubę wycinającą i przesuwamy ją w bok, podczas gdy drugi śrubokręt utrzymuje tę pozycję. Tutaj musicie wiedzieć, że to samo należy zrobić z każdym jednym elementem zamka.
Oczywiście najłatwiej jest skorzystać z pomocy specjalistów, ale jeżeli się zaangażujecie to zapewne poradzicie sobie z taką pracą samodzielnie.