Ponad 160 uczestników zgłosiło się w pierwszym tygodniu rejestracji do pierwszego w historii nocnego Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa. Nowa trasa i nowa pora biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Koninie jest w tym roku dodatkową atrakcją dla zawodników, którzy 15 maja staną na starcie biegu i marszu z kijkami. Oprócz nowej, nocnej formy biegu MOSiR zaproponował w tym roku zupełnie nową trasę, która szczególnie podkreśli położenie miasta nad Wartą. – Jest to miejski bieg, a więc chcemy trasą biegu połączyć prawą i lewą część Konina. Trasa dwukrotnie prowadzi przez most, zatem o zmroku biegacze będą mogli spoglądać na miasto skąpane w ulicznym świetle, odbijające się w rzece latarnie, gwiazdy i księżyc. Sam bieg będzie widowiskowy, ponieważ biegacze będą wyposażeni w lampki naramienne, a my trasę biegu w kilku punktach dodatkowo doświetlimy - tłumaczy Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR w Koninie i zachęca do udziału w biegu i w marszu.

Organizatorzy nie chcą ujawniać jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących tego wydareznia. Jedną z takich niespodzianek będzie medal, który każdy z uczestników zawiesi na swojej szyi. - To bardzo ciekawy projekt, który wyraźnie podkreśli atrakcje, jakie biegacze będą widzieli podczas biegu, ale prezentacja medalu dopiero przed nami – dodaje Ewa Kulczyńska.

Uczestnicy biegu w pakiecie startowym oprócz medalu otrzymają też koszulkę, inne gadżety oraz upominki od sponsorów.

Przez 21 lat Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa odbywał się w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia o sile biegu stanowili uczniowie, drugiego organizowano bieg na dystansie 10 km oraz marsz na dystansie 5 km. Wszystko zmieniło się w ubiegłym roku, kiedy pandemia zburzyła plany wszystkich imprez kulturalnych i sportowych, a bieg odbył się wirtualnie.

Rejestracja do tegorocznego biegu wystartowała 1 marca i jest prowadzona poprzez dwie strony internetowe: www.dostartu.pl oraz www.mosirkonin.pl

Tegoroczny 23. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa przypomni też o innej wyjątkowej rocznicy związanej z miastem. W tym roku przypada 870 lat najstarszego znaku drogowego w Polsce i najstarszego zabytku, jaki znajduje się w Koninie.

(Materiał MOSiR)