Wszystkich młodych, zdolnych mieszkańców Konina oraz powiatu konińskiego zapraszamy gorąco do udziału w pierwszej odsłonie konkursu plastyczno-literackiego „Węglem i piórkiem. Artystyczna migawka z muzeum”.

„Węglem i piórkiem” to młodszy brat znanego już koninianom konkursu plastycznego „Moje spotkanie z muzeum”. Tym razem zachęcamy, by zgłaszać nie tylko - jak dotąd - prace plastyczne, ale też krótkie formy literackie. Rysunek, wydzieranka, wyklejanka z plasteliny, ale też wiersz, opowiadanie, felieton - wszystko, co stało się twórczym pokłosiem wizyty w muzeum, owocem refleksji nad tym, co tam zobaczyliście lub przeżyliście - dziś może samo stać się dziełem sztuki i doczekać się publikacji!

Nieustająco zachęcamy do odwiedzin i mamy nadzieję, że przyczynią się one do powstania ciekawych prac. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.  Konkurs podzielony jest na dwie kategorie -literacką i plastyczną. W każdej z kategorii komisja przyzna nagrody i wyróżnienia, których wręczenie odbędzie się 10 grudnia 2021 roku, o godzinie 12.00. Na prace przedstawiające wspomnienia z wizyty w muzeum czekamy do końca października w Muzeum Okręgowym w Koninie. Partnerem projektu jest Starostwo Powiatowe w Koninie. Formularz zgłoszeniowy i regulamin do pobrania na stronie www.muzeum.com.pl.