Konińscy mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 37-latka, który płacąc zbliżeniowo przywłaszczoną kartą dokonał włamania na konto bankowe. Mężczyzna odpowie także za kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami. Za powyższe przestępstwa miłośnikowi cudzego mienia grozi nawet do 10 lat więzienia.

22 sierpnia br. do konińskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży portfela, w którym znajdowały się dokumenty, karta płatnicza oraz pieniądze w kwocie 20 zł. Sprawą od razu zajęli się śledczy, którzy skrupulatnie sprawdzili każdy trop, mogący doprowadzić do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Zebrane informacje pozwoliły policjantom dotrzeć do sklepu, w którym dokonano płatności skradzioną kartą oraz wytypować mężczyznę, który nią się posługiwał. Podejrzanym okazał się 37-letni mieszkaniec konina i jeszcze tego samego dnia, został zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego konińskiej komendy.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi, a także za kradzież z włamaniem na konto bankowe. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwa do 10 lat więzienia.