* Miasto Konin zaprezentowało potencjał inwestycyjny Wielkopolskiej Doliny Energii na targach MIPIM 2021 w Cannes.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes to największe międzynarodowe wydarzenie na rynku nieruchomości. Co roku zjeżdżają tam przedstawiciele ze wszystkich sektorów nieruchomości: biurowych, mieszkaniowych, opieki zdrowotnej, sportu, logistyki i przemysłu. Na tegorocznej, wrześniowej edycji Konin zaprezentował bazę ofert inwestycyjnych Wielkopolskiej Doliny Energii, w tym wyróżniające się tereny inwestycyjne i projekty z naszego obszaru.

W trakcie dwóch dni targowych pracownicy Urzędu spotykali się z potencjalnymi inwestorami oraz przedstawicielami mediów. Pytania zainteresowanych dotyczyły koncepcji Wielkopolskiej Doliny Energii, partnerstwa publiczno-prywatnego przedsięwzięcia inwestycyjnego na wyspie Pociejewo, transformacji gospodarczej subregionu konińskiego oraz koncepcji Platformy Wodorowej naszego regionu.

Podczas targów MIPIM uczestnicy mieli okazję do udziału w konferencjach, panelach oraz prezentacjach na stoiskach wystawowych. Była to też przestrzeń do tego, by wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami.