Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W sobotę (9 października), w gościnnych progach hali Rondo odbył  się już po raz 26. Turniej Rodzinny. W tym roku przebiegał pod hasłem „Energia pokoleń”.

Turniej to tradycyjne spotkanie wielopokoleniowe osób, które na co dzień wspiera Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w naszym powiecie. To wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, ale także element rywalizacji. Można się pochwalić efektami pracy z podopiecznymi nie tylko WTZ, ale i ognisk TPD. I zawsze efekty przekraczają oczekiwania.

Tak było i tym razem, gdy w hali Rondo przygotowano wspaniałe stoiska, a w części artystycznej 11 drużyn zaprezentowało się w programie tanecznym, wokalnym, rekreacyjnym. Dodajmy, że na konińskim stosiku królowały pastelowe portrety dzieci wykonane przez artystkę z Willa Weneda Ewę Gaj, a na golińskim pracowały dwa pokolenia artystów – dziadek, który tworzył kolejną rzeźbę w drewnie i wnuk pracujący nad bardzo skomplikowanym origami. Każda prezentacja to był coś oryginalnego i niepowtarzalnego, a radość mieli i wykonawcy, i publiczność. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem profesjonalnego jury, a po każdym występie były słodkie nagrody i podziękowania od samorządowców.

Wielkie słowa uznania popłynęły (poparte przytulankami i kwiatami) do Krystyny Chowańskiej, prezes ZOP TPD w Koninie, która od lat wraz ze swoim zespołem organizuje przegląd kulturalnego dorobku środowiska z całego powiatu.

Radości było więc wiele już od wspólnego otwarcia turnieju, aż do jego zamknięcia z udziałem prezes Krystyny Chowańskiej i zastępcy prezydenta Konina Witolda Nowaka.

(MJ)