Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Gdy w sobotni wieczór (23 października) na scenie w sali ratuszowej pojawiła się najpierw bardzo młoda flecistka Lena Andrzejewska, której na fortepianie towarzyszył  Michał Bonczysty, jasnym się stało, że będą to czarodziejskie chwile. Po niej bowiem licznie zebranymi słuchaczami zawładnęli całkowicie dorośli fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz oraz znakomity pianista i klawesynista, wirtuoz, znawca dawnych instrumentów strunowych - Marek Toporowski grający na historycznym pianoforte (wczesnym, pięciooktawowym fortepianie wiedeńskim).

Zapowiadający kolejną odsłonę cyklu „Muzyka w ratuszu. Prezydent Konina zaprasza” Andrzej Majewski nie krył satysfakcji, że do naszego miasta kolejny raz przyjechali artyści światowej rangi. Cała trójka bowiem to uznani nie tylko w kraju i  w Europie, ale także na świecie muzycy, o których biją się wszystkie liczące się sceny.

Łukasz Długosz, Agata Kielar-Długosz i Marek Toporowski zaprezentowali znakomity repertuar – od kompozytorów piszących specjalnie na flet przez Chopina i Józefa Elsnera po Astora Piazzollę. Państwo Długoszowie okazali się, podobnie jak Marek Tatarski znakomitymi gawędziarzami, którzy słowem wprowadzali słuchaczy w tajniki kompozycji i instrumentów.

Wieczór był bardzo szczególny, czego dowodem owacje na stojąco i bisy.