Piotr Polk, aktor teatralny i telewizyjny będzie gościem Świątecznego Salonu Poezji. Na spotkanie z aktorem zapraszamy do Konińskiego Domu Kultury 15 grudnia o godz. 18.00. Bilety już w sprzedaży.
Bożonarodzeniowa odsłona Salonu Poezji w KDK cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aktorom na scenie towarzyszą ,,anioły muzyczne”. Tak będzie i w tym roku. Obok fragmentów poezji i literatury poświęconej tym cudownym rodzinnym świętom, które przeczyta Piotr Polk, wybrzmią również pastorałki i kolędy. Zaśpiewają je uczniowie ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio w Koninie oraz seniorzy z zespołu wokalnego Fantazja.

Piotr Polk, urodził się w Kaletach nieopodal Częstochowy. Uczył się w technikum elektrycznym i jednocześnie uczęszczał do szkoły muzycznej w Lubińcu. Założył nawet rockową grupę Boss, której był liderem. W 1986 roku  ukończył studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, pod opieką Jana Machulskiego.  Kilka lat później wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu. Piotr Polk angażował się w teatrach łódzkich i warszawskich, obecnie można go oglądać na deskach stołecznej Syreny. Zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach. Jego aktorstwo filmowe zdobyło uznanie, także za granicą. Zdobywał nagrody na festiwalach w Monte Carlo (1988 - rola w filmie ,,I skrzypce przestały grać") i Londynie (1993 - rola w filmie ,,Lupus").

Bilety na Świąteczny Salon Poezji, w cenie 20 zł (dla posiadaczy Karty Seniora – 15 zł) można kupić w kasie KDK.foto: FB artysty