Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Choć uczniowie i nauczyciele PSM I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego od lat spotykają się w Oskardzie na dorocznych koncertach jazzowych, to we środę (24 listopada) był ich debiut. Zagrali bowiem po raz pierwszy na nowej scenie Klubokawiarni Not w nowym obiekcie. To była prawdziwa uczta.

Szkolne koncerty jazzowe uczniów i pedagogów naszego „Muzyka” mają wieloletnia tradycję. W ich trakcie zawsze rozpoczyna big-band prowadzony przez Krzysztofa Pydyńskiego. Następnie na scenie pojawiają się szkolne zespoły, a na finał wkracza „Teachers Band”,  który zawsze tworzą nauczyciele.

Tak było i w ten środowy wieczór. Szkolny big-band sprawił się znakomicie, a później jak w sprawnym filmie katastroficznym – emocje rosły, rosły i rosły… Próżno je opisywać, bo były naprawdę wspaniałe. Dość powiedzieć, że mamy bardzo zdolna młodzież, ale i nauczycieli także…

Warto jeszcze dodać, że środowe jazzowanie nie było zwykłym koncertem. Była to także nauka. Młodzi muzycy bowiem mieli okazję zapoznać się z prawdziwą sceną, „przerobić” takie niuanse jak kłanianie się po występach, a przede wszystkim granie dla publiczności, żywo reagującej na muzykę. Jeśli byłby to egzamin, to wszyscy zdali celująco.

W koncercie wystąpili:

Combo jazzowe: Michalina Chmielewska – fortepian, vocal, Adrian Darul – gitara basowa, Olaf Łuczak – gitara elektryczna. Przygotowanie-  Michał Baranowski.

Combo jazzowe: Oliwia Szadkowska – fortepian, Mikołaj Kurtas – gitara basowa, Wojciech Oliński – gitara elektryczna, Hubert Kulig – perkusja. Przygotowanie - Szymon Wieczorkiewicz.

Big-band: Mateusz Lasota, Paweł Zielak, Tymoteusz Piorun, Oliwia Janiak, Aleksander Wasilewski– saksofony, Korneliusz Czaja, Grzegorz Mruk, Krzysztof Lityński, Mateusz Dragan – trąbki, Bartosz Kazimierczak, Kevin Kaczmarek, Zbigniew Kołodziejczak – puzony, Michalina Chmielewska – fortepian, Aleksandra Andrzejewska, Wojciech Oliński– gitara, Bartłomiej Janicki, Debra Faber – perkusja, Adrian Darul, Lena Kurzawińska, Mikołaj Kurtas – gitara basowa, Kinga Żelichowska – vocal. Przygotowanie i prowadzenie - Krzysztof Pydyński.

Teachers' Band: Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas, Paweł Zielak – saksofon, Krzysztof Lityński – trąbka, Marek Jakubowski – perkusja i Michał Baranowski – fortepian.