Radosny umysł artystów plastyków Atelier KreDKa zobaczymy na neurografikach, które zaprezentujemy podczas wernisażu KreDKi. Ten odbędzie się w holu Konińskim Domu Kultury w sobotę, 18 grudnia.


Neurografika to metoda artystyczno-terapeutyczna opracowana przez przez Pawła Piskunowa, psychologa, artystę, mistrza Tai Chi, nauczyciela medytacji. Metoda ta w założeniu jest formą relaksu, ale również pomaga radzić sobie z różnymi problemami. Poprzez rysunek docieramy bowiem do psychiki by móc pracować ze swoimi wewnętrznymi doświadczeniami.

- Neurografiki powstały jeszcze we wrześniu. To było pierwsze zadanie, które miały wykonać dzieciaki tuż po wakacjach. Niezależnie od wieku i umiejętności, każde z nich rysowało neurografikę. Chciałam sprawdzić w jakiej kondycji wróciły na zajęcia – mówi Katarzyna Mijakowska, instruktor KreDKi.

Z obserwacji nauczycieli i psychologów wynika, że izolacja, brak kontaktu z rówieśnikami i brak możliwości realizacji pasji, nie sprzyjały rozwojowi emocjonalnemu młodych ludzi. Stąd pomysł, by ich emocje sprawdzić metodą artystyczną.
- Wniosek jest jeden - podkreśla Katarzyna Mijakowska. - Dzieciaki z KreDKi poradziły sobie bardzo dobrze z izolacją i zdalną szkołą. Neurografiki pokazały nam, że mają radosne umysły i są szczęśliwe.

Na wernisażu, który przypomnijmy odbędzie się 18 grudnia o godz. 16.00, pokazanych zostanie 56 prac młodych plastyków w wieku od 7 do 18 lat. Wystawę będzie można oglądać do 9 stycznia.