W dniu 04 października 2021 roku w pięknej słonecznej aurze i letniej temperaturze na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się rodzinny "Piknik Konińskiego Pyrka". Organizatorami było Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Młodzi Aktywni", Miasto Konin oraz Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie. Stoiska swoje wystawiły spółki miejskie wśród których znalazł się: Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji oraz nasi przedstawiciele ze Straży Miejskiej w Koninie, którą reprezentowały: starszy inspektor Katarzyna Maciejewska oraz starszy strażnik Izabela Mielcarek.

 

W programie imprezy znalazły się warsztaty profilaktyczne, ekologiczne, stragany kreatywne oraz miasteczko ruchu drogowego. Stoiska gastronomiczne oferowały smakowitą degustację przeróżnych potraw z ziemniaka. Natomiast stoiska uczniowskie biorące udział w konkursie "Mistrz Przedsiębiorczości", oferowały przepyszne ciasta, babeczki i inne smakowitości, a także piękne bukiety kwiatów, czy przedmioty użytkowe lub ozdoby wykonane przez uczniów. Podopieczni z Miejskiego Domu Kultury swoimi występami umilali czas podczas pikniku, na który licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta wraz ze swoimi pociechami w różnym wieku i co najważniejsze w dobrych humorach i chętni do aktywnego udziału w oferowanych atrakcjach.

Strażniczki prowadziły warsztaty profilaktyczne dla dzieci w wieku szkolnym, a także dla całych rodzin na tematy związane z bezpieczeństwem zarówno podczas zabaw na podwórku, spacerów, czy w drodze do szkoły. Nie zabrakło też tematów pod kątem świadomości ekologicznej, miłości do przyrody oraz zwierząt i dbałość o czystość naszej planety każdego dnia, zaczynając oczywiście od swojego podwórka. Tegoroczny piknik był bardzo gwarny, kolorowy, pouczający, smakowity i bez wątpienia udany.

Kliminacyjnym punktem imprezy było symboliczne sadzenie ozdobnych traw na dziedzińcu szkoły. Poza Prezydentem Miasta Konina wzięli w nim udział prezesi miejskich spółek, dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 9 oraz funkcjanriuszka straży miejskiej.images/04.10.2021/640_2.jpgimages/04.10.2021/640_3.jpgimages/04.10.2021/640_1.jpegimages/04.10.2021/640_4.jpegimages/04.10.2021/640_5.jpegimages/04.10.2021/640_6.jpeg