Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Konińska Karta Mieszkańca (KKM) powoli staje się faktem. Gotowy jest m.in. regulamin i wstępny pakiet ulg. 2 lutego prezydent Konina przestawi tę propozycję Radzie Miasta. Po akceptacji radnych finalizowane będą formalności, np. wybór operatora systemu.

– Ustanawiając kartę, chcemy wyróżnić naszych mieszkańców. Dać im pakiet korzyści wynikających z tego, że są stąd i dokładają się do funkcjonowania miasta. Nasz program ma poprawić jakość życia koninian i być czynnikiem wzmacniającym tożsamość lokalną – wyjaśnia prezydent Piotr Korytkowski.

Prezydent chce, by KKM zaczęła funkcjonować w pierwszym półroczu tego roku, być może już w maju. Co ona da mieszkańcom? Dzięki niej koninianie będą mogli korzystać ze specjalnych ulg, chodzi np. o tańsze paliwo, niższe ceny biletów do kina, na baseny czy na przejazdy komunikacją miejską. – W momencie, kiedy Rada Miasta uchwali cały pakiet uchwał - zostaną podane szczegóły dotyczące zniżek. My je mamy wstępnie przygotowane, znaczna część jest w kompetencjach prezydenta w formie zarządzenia i bezpośrednio spółek, które zadeklarowały takie ulgi, ale niektóre – jak np. taryfa biletowa - zależą od uchwały Rady Miasta – mówił zastępca prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów.

Karta będzie wydawane bezpłatnie. Otrzyma ją osoba pełnoletnia, która spełnia jeden z następujących warunków: jest zameldowana w Koninie na pobyt stały lub czasowy, lub też rozlicza podatek PIT w miejscowym Urzędzie Skarbowym, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Konina.

Osoba uprawniona do otrzymania karty będzie mogła wnioskować o wydanie karty w imieniu dzieci. Żeby otrzymać kartę, trzeba będzie złożyć wniosek o Pakiet Mieszkańca. Dodajmy, że karta będzie dostępna w formie tradycyjnej, plastikowej bądź też w postaci aplikacji.