Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nic innego jak interaktywne rozwiązanie, które ma zapewnić wszystkim mieszkańcom łatwy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Mapa funkcjonuje od 20 września 2016 roku i za jej pośrednictwem w powiecie konińskim przyjęto blisko 9300 zgłoszeń.

KMZB jest narzędziem przy pomocy którego każdy mieszkaniec w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach z wybranych kategorii przestępstw i wykroczeń. Do każdego zgłoszenia jest możliwość dodania opisu, który precyzyjnie określa samo zagrożenie oraz miejsce w którym ono występuje. Wszystkie punkty oznaczone na mapie są szczegółowo sprawdzane przez mundurowych. Od początku funkcjonowania KMZB w powiecie konińskim przyjęto blisko 9300 zgłoszeń.

By móc skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

Jeśli widzisz zagrożenie, zgłoś je na KMZB. Pamiętaj tylko, że w przypadku zagrożenie życia lub zdrowia należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112

Pliki do pobrania

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - instrukcja obsług
    2.99 MB
    Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - instrukcja obsługi