Tryptyk Zaduszkowy w Koninie: Muzyczne Wydarzenie Pełne Wzruszeń i Emocji
W dniach 15-17 listopada w kościele pw. św. Wojciecha odbył się niezwykły Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”, który po raz szesnasty zjednoczył miłośników muzyki i poezji, oferując emocjonalne przeżycia oraz niezapomniane występy artystów.

Muzyczna podróż przez emocje i refleksje

Tryptyk, będący zwieńczeniem dorocznego projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, organizowanego przez Miasto Konin, Parafię św. Wojciecha oraz Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Włocławskiej, stał się istotnym elementem lokalnej kultury. W tegorocznej edycji uczestnicy mieli okazję doświadczyć magicznej atmosfery, rozpoczętej od wzruszającego występu Krzysztofa Cezarego Buszmana – utalentowanego poety, oraz Sylwestra Bernaciaka, muzyka i kompozytora. Ich wspólny występ poruszył serca wielu, wprowadzając zebranych w refleksyjny nastrój.

Elitarne występy w świątyni

Drugi wieczór Tryptyku przyniósł jeszcze większe emocje, gdy na scenie pojawił się Ghostman – legendarny muzyk i kompozytor, który rzadko decyduje się na występy poza swoimi górami. Towarzyszył mu znakomity pianista Piotr Matusiak, a ich wspólny występ zachwycił publiczność, tworząc niezapomniane chwile. Jak przyznała Anna Wysocka, organizatorka wydarzenia, przygotowania do tego koncertu trwały kilka lat, co tylko podkreśla znaczenie i prestiż tego spotkania w konińskim kalendarzu kulturalnym.

Finałowy koncert z udziałem gwiazd

Ostatni dzień Tryptyku przyciągnął do Konina światowej sławy skrzypka Vadima Brodskiego, który wystąpił z synem Julianem oraz utalentowaną pianistką Katarzyną Nowaczewską-Manthey. Wydarzenie to było nie tylko muzycznym spektaklem, ale również okazją do uhonorowania wyjątkowych zasług. Anna Wysocka otrzymała medal „Zasłużony dla Diecezji Włocławskiej”, a Vadim Brodski został wyróżniony odznaką „Za Zasługi dla Miasta Konina”. Obaj artyści, dzieląc się swoją pasją, wzbudzili entuzjazm i radość wśród zebranych, kończąc koncert bisami, które na długo zapadną w pamięć słuchaczy.

Trzydniowe spotkanie z muzyką pokazało, jak ważne są takie wydarzenia w integracji społeczności oraz w podtrzymywaniu tradycji kulturalnych. W atmosferze wzruszeń i artystycznych uniesień, uczestnicy mogli doświadczyć prawdziwej magii, która na długo pozostanie w ich sercach.


Urząd Miejski w Koninie