Policja Konin: Razem dla bezpieczeństwa” działania w Rychwale
Dzielnicowi z Rychwała wraz z koleżankami z Wydziału Prewencji konińskiej komendy przeprowadzili działania Trzeźwy poranek”, ale tym razem odbyły się one nieco inaczej.
Trzeźwy poranek” to działania, które kojarzy niemal każdy kierowca. Polegają na zmasowanych kontrolach trzeźwości kierowców wszelkich pojazdów. Jednak policjantki z konińskiej prewencji wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Rychwale postanowili nieco zmodyfikować sposób prowadzenia tych działań.
Autorski program konińskich policjantów Razem dla bezpieczeństwa” to program stricte prewencyjny. Dlatego też dzięki środkom pozyskanym od samorządów, które do programu przystąpiły, policjanci zakupili jednorazowe testery trzeźwości. I właśnie takie urządzenia były w ubiegłą sobotę 6 października rozdawane przechodniom w Rychwale.
Przechodnie, którzy napotkali wtedy policjantów otrzymali oprócz jednorazowych alkotestów także elementy odblaskowe, które już coraz bardziej potrzebne są ze względu choćby na szybko zapadający zmrok i obowiązek ich używania poza terenem zabudowanym.
Komenda Miejska Policji w Koninie,
konin.policja.gov.pl/
konin.policja.gov.pl/w10/prewencja/aktualnosci/203196,Razem-dla-bezpieczenstwa-dzialania-w-Rychwale.html
Ostatnie Artykuły

Przyjaźń po konińsku - młodzież z SOSW wybrała rozmowę i wspólną robotę

Odszedł Andrzej Goiński. Konin żegna ważną postać boksu

KęKę, Chylińska i IRA. Tak zapowiadają się Dni Konina 2026

Rejestracja pojazdów bez zbędnych wizyt. Zmiany w Koninie

Basen Szymanowskiego zamknięty na dwa dni. Wraca 16 czerwca rano

Czerwcowa zbiórka elektroodpadów w Kleczewie odwołana. Nowy termin ma pojawić się później

Zakaz zignorował, BMW przepadło - wyrok zapadł błyskawicznie

Hulajnoga za kurs KRUS. Dzieci uczą się bezpiecznej pracy na wsi

Biblioteka w Starówce zamieniła się w grę - młodzi odkrywcy w akcji

Pakiety medyczne a zdrowie bez stresu – jak uporządkowana opieka wpływa na samopoczucie?

Promil za sterem na Jeziorze Ślesińskim - patrol wodny zatrzymał 27-latka

Awaria przy Wioślarskiej wstrzymała wodę na kilku ulicach Konina

Mózg na pełnych obrotach - w Koninie ćwiczono go bez nudy

Przerwa w dostawie wody na Alejach 1 Maja. Bursa i ZS Kopernika bez wody w piątek
Przydatne dane teleadresowe
- Związek Międzygminny Wodociągów i Kanalizacji w Koninie - kontakt, usługi, gminy obsługiwane
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koninie - kontakt, godziny, jak złożyć odwołanie
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Koninie - kontakt, godziny, zgłoszenia ASF i ubój na własny użytek
- Prokuratura Rejonowa w Koninie - kontakt, godziny przyjęć i obszar działania
- KRUS Konin - telefon, godziny, rejestracja rolnika i emerytura
- Muzeum Okręgowe w Koninie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
