„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy bliżej nas”, „Moja Komenda”, „Sztuczka na wnuczka – seniorze nie daj się oszukać” - to tematy z jakimi zapoznał przy okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sompolnie.

Spotkanie zorganizowano w poniedziałek 4 stycznia w Gimnazjum w Boguszycach w gminie Wierzbinek. Kilkadziesiąt osób spotkało się z mł. asp. Krzysztofem Kuplą – dzielnicowym z tamtego rejonu. Tematy takich spotkań pozostają niezmienne, a najważniejszym jest bezpieczeństwo seniorów, szczególnie tych mieszkających samotnie.

O ile na obszarach wiejskich nie odnotowywane są przypadku oszustw metodami „Na policjanta”, czy „Na wnuczka”, to już oszustwa np. przy wymianie kuchni gazowo – elektrycznych albo podczas zakupów węgla, jak najbardziej. O takich właśnie przypadkach wspominał na spotkaniu mł. asp. Krzysztof Kulpa.

Wszyscy obecni otrzymali też ulotki, które mają przypominać im o zagrożeniach i sposobach obrony przed nimi. Dzielnicowy przypomniał też sposoby szybkiego kontaktu z nim, a w razie potrzeby poinformowania o negatywnym zjawisku, które seniorzy zaobserwują wokół siebie – o możliwości wskazania tego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Marcin Jankowski