Wczorajszy wieczór okazał się tragiczny dla dwóch mieszkańców gminy Rzgów. W wypadku spowodowanym przez 44-letnią kobietę zginął syn, a kilka godzin później w szpitalu zmarł ojciec. Kobieta nie zatrzymała się przed znakiem „STOP”.

Do tragedii doszło około 20:20 na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Modlibogowicach. Z nieznanych przyczyn 44-letnia mieszkanka gminy Rychwał kierując renault nie zatrzymała się przed skrzyżowaniem, pomimo że nakazywał to znak „STOP”. Z boku nadjechał ford i doszło do zderzenia tych samochodów. Fordem podróżował ojciec z synem w wieku 34 i 64 lata. Po zderzeniu ford uderzył jeszcze w ogrodzenie posesji.

Na miejscu zginął 34-latek z forda. Jego ojciec został przewieziony do szpitala, ale i jego nie udało się lekarzom uratować i zmarł kilka godzin później. Jeden z mężczyzn wypadł po uderzeniu z samochodu, a drugi był na miejscu pasażera, dlatego śledczy nie mają jeszcze pewności, który z mężczyzna prowadził. Kobieta, która spowodowała wypadek była trzeźwa.

W województwie wielkopolskim od początku roku wydarzyło się dużo więcej wypadków i zginęło w nich więcej osób, niż w analogicznym okresie roku 2018. A wszystko pomimo wielu działań policji zarówno bezpośrednio na drogach, jak i podczas różnego rodzaju spotkań. Żadne działania, pogadanki, czy szkolenia nie zastąpią skupienia, uwagi i ostrożności kierowców. Dopóki nie zaczniemy o tym pamiętać, ofiar na drogach będzie przybywać.

Marcin Jankowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.