2 czerwca – dzień pierwszy.

Akcja "Moto Krew Konin 2019" rozpocznie w niedzielę, 2 czerwca, cykl wydarzeń organizowanych w Koninie w ramach obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów. Jej celem jest zbiórka krwi dla chorych dzieci. Chętni, którzy chcą podzielić się tym drogocennym darem, powinni pojawić się w godzinach 10.00-14.00 w Parku Chopina, gdzie zaparkuje ambulans. Pomysłodawcami tego wydarzenia są kluby motocyklowe: Gremium MC Konin oraz Bractwo Harley Davidson, które o 16.30 zobaczymy w motocyklowej paradzie.

Tego dnia będzie sporo aktywności sportowych. Jedna z nich to bieg biało-czerwonych. Jak informują współorganizatorzy, czyli Klub Biegacza Aktywni Konin, na bieg nie trzeba się zgłaszać, należy zabrać ze sobą wygodne buty i szeroki uśmiech. Dystans 4,5 km biegacze pokonają z 30-metrową flagą! Start przy rondzie imienia Tadeusza Mazowieckiego (Zatorze) - meta w parku. Planowane rozpoczęcie biegu około godz. 15:30. Przed startem, w ramach tworzenia Parku Wolności na Zatorzu zostaną posadzone drzewa. Dodajmy, że na mecie  na biegaczy, ale też uczestników rowerowego zlotu gwiaździstego i spływu kajakowego (obowiązywały zapisy) czekać będzie grochówka. Biegacze, którzy będą chcieli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej w godzinach 17.00-19.00, powinni zgłosić się do dyżurujących w parku pracowników Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego po specjalne bileciki uprawniające do darmowego przejazdu.

Niedziela to sporo ciekawych wydarzeń kulturalnych. O 17.00 na koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Koninie. O 19.00 zapraszamy na koncert „Zew Wolności” w wykonaniu uczniów szkół średnich, Młodzieżowego Domu Kultury i wspomnianej konińskiej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Od godz. 18.00 do 21.00 w Pałacu Reymonda będzie można oglądać wystawę plakatu „Droga do wolności”. „Prezentowane plakaty to w zasadniczym kształcie plon pracy śp. Ewy Zaleskiej, kustosza zorganizowanej w 2000 roku wystawy "Plakat i historia", przeznaczonej do pokazania na Kubie. Wystawa jednak objechała pół świata, budząc ogromne zainteresowanie w Pinar Del Rio, Hawanie, Frankfurcie, Strasburgu, Lyonie, Kopenhadze, Budapeszcie i Petersburgu. Wystawiane prace czołowych polskich grafików to jednocześnie kwintesencja słynnej polskiej "szkoły plakatu" – czytamy w opisie wydarzenia.

Na finał pierwszego dnia obchodów w kinie plenerowym zobaczymy film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Seans odbędzie się na Placu Niepodległości przed KDK. Start o 21.30.

Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

3 czerwca. Drugi dzień obchodów.

3 czerwca o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się otwarte spotkanie z sędzią Igorem Tuleyą.

4 czerwca. Trzeci dzień obchodów.

Tego dnia przed południem na stadionie przy Podwalu spotkają się uczniowie konińskich szkół uczestniczący w międzyszkolnym happeningu.

O 12.00 w II Liceum Ogólnokształcącym młodzież weźmie udział w debacie pod hasłem „Mam wpływ!” (wstęp wolny).

Na finał trzydniowych obchodów o godz. 19.00 Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore zagrają dla koninian w wyjątkowej scenerii – na terenie zakładu Impexmetal S.A. Aluminium Konin. To właśnie w hucie, w grudniu 1981 roku, odbył się największy w Wielkopolsce strajk  przeprowadzony w reakcji na wprowadzenie stanu wojennego. Na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia, które rozdawaliśmy wcześniej w przestrzeni miejskiej.