Za co nie musisz płacić swojemu doradcy kredytowemu Planujesz skorzystać z usług firmy zajmującej się doradztwem kredytowym? Zastanawiasz się jakie będziesz miał z tego korzyści? Na pierwszy rzut oka praca doradcy kredytowego nie jest zbyt skomplikowana. Ot, wypełnia on kilka papierków i wysyła do banków. W praktyce jednak wygląda to zupełnie inaczej. Zapoznaj się z naszym artykułem, żeby poznać specyfikę jego pracy i dowiedzieć się, za co NIE musisz mu płacić.

Po pierwsze - za przekazywaną wiedzę

Decydując się na wizytę w biurze doradztwa kredytowego wielu klientów ma mgliste pojęcie na temat działania banków. Nie wiedzą jak wygląda proces kredytowy, co ma wpływ na wysokość raty albo jakie dokumenty są niezbędne do załatwienia kredytu. Profesjonalny doradca kredytowy, zanim pomoże swojemu klientowi w znalezieniu najlepszej oferty, to najpierw podzieli się z nim swoją cenną wiedzą. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza przy staraniu się o kredyt hipoteczny, gdyż ten proces jest bardzo złożony. Doradca kredytowy wytłumaczy znaczenie podstawowych pojęć, szczegółowo rozpisze poszczególne etapy procesu kredytowego oraz poinformuje o wszystkich kosztach, jakie klient będzie musiał ponieść.

Po drugie - za pomoc w wyszukaniu najlepszej oferty kredytowej

Kiedy klient zdobędzie podstawową wiedzę na temat kredytów, wówczas doradca kredytowy będzie mógł przejść do wyszukania najkorzystniejszej oferty kredytowej. Nie jest to takie proste zadanie, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Każdy klient jest inny, a każdy bank bierze pod uwagę inne czynniki. Żebym zatem wybrać najlepszą opcję doradca kredytowy musi przeanalizować bardzo wiele informacji. W tym celu w pierwszej kolejności musi przeprowadzić z klientem wywiad, który pozwoli mu uzyskać wszystkie potrzebne dane. Dopiero na ich podstawie doradca określi, do których banków warto będzie złoży wnioski kredytowe.

Po trzecie - za załatwienie formalności związanych z kredytem

Wielu klientów kiedy widzi wniosek kredytowy, to za bardzo nie wie jak go wypełnić. Zwłaszcza dotyczy to wniosków o kredyt hipoteczny. A co w sytuacji, gdy klient składa wnioski do kilku banków? Doradca kredytowy pozwoli bezboleśnie przejść przez ten etap. Zasugeruje, które elementy są szczególnie ważne, a które mało istotne. Dodatkowo pomoże również stworzyć wiele niezbędnych pism lub oświadczeń, które mogą być przydatne w procesie starania się o kredyt. Jest to bardzo istotne w sytuacji, kiedy klient ma na przykład niezbyt dobrą historię kredytową.

Po czwarte - za reprezentowanie spraw w banku

Doradca kredytowy odpowiedzialny jest za kontakt z bankiem przez cały proces trwania kredytu. To on jest w kontakcie z pracownikami banku czy analitykami. Dzięki swojemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy wie, jak zadziałać w sytuacjach kryzysowych. A takich w procesie kredytowym nie brakuje. Dobrego doradcę kredytowego pozna się po tym, w jaki sposób podchodzi do ciężkich tematów. Jego upór i determinacja bardzo często potrafi doprowadzić do szczęśliwego finału, jakim jest uzyskanie przez klienta kredytu.