Antonina Kucharska z Konina mistrzynią Polski w skokach przez przeszkody
Nasze lokalne talent jeździeckie świecą na arenie krajowej! Młode zawodniczki z naszego miasta zdobyły niedawno znaczące sukcesy w Halowych Mistrzostwach Polski, a ich osiągnięcia zostały docenione nawet przez prezydenta miasta.
  1. Antonina Kucharska, uczennica II Liceum, zdobyła złoty medal w kategorii Juniorów.
  2. Adriana Czarnecka, młoda zawodniczka ze Skulska, okazała się najlepsza w kategorii Młodzików.
  3. Helena Michalak, uczęszczająca do Szkoły Podstawowej nr 9, zdobyła 9. miejsce w swojej kategorii.
  4. Wszystkie trzy zawodniczki zostały mianowane ambasadorkami nadchodzącego Konin CUP 2024.

Antonina Kucharska, która już wcześniej reprezentowała Wielkopolskę, teraz triumfuje na poziomie krajowym, powtarzając sukces swojego trenera z 1998 roku. Jej pasja do jeździectwa jest ogromna, choć zawodowo zamierza rozwijać się w innych dziedzinach.

Adriana Czarnecka, trenująca pod okiem tego samego trenera, co Antonina, również cieszy się z sukcesu na mistrzostwach. Jej osiągnięcia w poprzednich latach obejmują zarówno medale, jak i czołowe miejsca w regionalnych konkursach.

Najmłodsza z grupy, Helena Michalak, choć ma zaledwie 10 lat, już teraz imponuje swoimi wynikami w jeździectwie i zdobywa doświadczenie na zawodach ogólnopolskich.

Podczas spotkania z prezydentem Piotrem Korytkowskim, który odbył się w kontekście tych wybitnych osiągnięć, zawodniczki mogły podzielić się swoimi emocjami i planami na przyszłość. Prezydent nie krył dumy z młodych talentów, mówiąc: "Gratuluję pasji, zaangażowania, jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć! Cieszę się, że miasto mające konia w herbie może poszczycić się takimi znakomitymi zawodniczkami".

Spotkanie to miało również inny wymiar – wszystkie trzy zawodniczki zostały oficjalnie mianowane ambasadorkami najbliższej edycji Konin CUP, co jest wyrazem uznania dla ich talentu i ciężkiej pracy.

Niewątpliwie, sukcesy te są wynikiem nie tylko talentu, ale też ciężkiej pracy zawodniczek, wsparcia ich rodzin oraz profesjonalnego podejścia trenera Mateusza Michalaka. To kolejny dowód na to, że systematyczna praca i pasja mogą prowadzić do spektakularnych sukcesów na arenie krajowej.

Na podstawie: Urząd Miejski w Koninie