Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Golinie zorganizowały dla swoich dziadów i babć miłe spotkanie z okazji ich święta. Dzielnicowy asp. szt. Błażej Borowiec postanowił wykorzystać tak liczną obecność seniorów, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

W ubiegły czwartek 31 stycznia w Szkole Podstawowej w Golinie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Ze względu na ferie zimowe obchody musiały być nieco przesunięte, ale w niczym to nie przeszkadzało i wszyscy ze zrozumieniem przyjęli tę zmianę.

Tak liczne zgromadzenie osób starszych nie mogło ujść uwadze doświadczonego dzielnicowego, jakim jest asp. szt. Błażej Borowiec. Obchody tego miłego święta są znakomitą okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie osób starszych. Bardzo dobrze wpasowała się tutaj tematyka programu „Sztuczka na wnuczka – seniorze nie daj się oszukać”. Dzielnicowy omówił sposoby i podstępy jakie stosują oszuści, aby zdobyć oszczędności seniorów.

Zebrani przypomnieli sobie o nowych narzędziach znacznie ułatwiających kontakt z dzielnicowym, czy zgłoszenie zaobserwowanego w swoim otoczeniu zagrożenia – mowa oczywiście o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Asp. szt. Borowiec omówił też szczegóły programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy zostali wyposażeni w ulotki ostrzegające przed oszustami oraz w specjalne pojemniki ułatwiające prawidłowe przyjmowanie leków.

Marcin Jankowski