Pacjenci często w wypadku braków w uzębieniu, nie decydują się na wszczepienie implantów, ponieważ wokół tego zagadnienia utarło się wiele mitów. Najczęściej dotyczą one bardzo dużego bólu towarzyszącego podczas zabiegu, ale i nie tylko. Większość z tych mitów nie pokrywa się w zupełności z prawdą, a fakty są takie, że jest to najskuteczniejsza metoda leczenia ubytków.

Bez względu na to czy jest to wszczepianie implantów w Warszawie, czy w jakimkolwiek innym mieście, pacjenci często zadają mnóstwo pytań, których źródłem są panujące przeświadczenia na temat implantologii. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości, które dotyczą tego zagadnienia i obalić nieprawdziwe mity.

Najczęściej, nieprawdziwe opinie o implantach dotyczą tego, w jaki sposób przebiega zabieg. Aktualnie, możliwe jest dokonanie wszczepienia podczas rutynowego zabiegu. Uprzednio odbywa się szczegółowy wywiad z pacjentem, aby ustalić wszelkie kwestie związane z użyciem odpowiednich, bezpiecznych i nieszkodliwych metod.

Mity na temat implantologii, zazwyczaj wynikają z niewiedzy. Każdy pacjent, który ma jakiekolwiek wątpliwości bądź obawy, zamiast kierować się posłyszanymi opiniami, powinien udać się na konsultacje do stomatologa. Wszelkie komplikacje do jakich może dojść podczas lub po zabiegu, to często sytuacje wynikające z indywidualnych uwarunkowań, a te zawsze są omawiane ze specjalistą wcześniej.

Implanty w Warszawie i w każdym innym mieście – najpopularniejsze mity

Wszczepianie implantów sprawia ból

Dzięki temu, że współczesna stomatologia posługuje się bardzo skutecznymi metodami miejscowego znieczulania, pacjent podczas zabiegu, nie odczuwa bólu i może czuć się w pełni komfortowo. Po zakończeniu zabiegu, wystąpić może jedynie nieznaczny obrzęk na dziąśle. Natomiast już następnego dnia, nie powinien on uniemożliwiać normalnego funkcjonowania. Proces zabiegu nie jest długi – zazwyczaj trwa od 20 do 30 minut. Kilka miesięcy może trwać zrastanie się kości ze sztucznym korzeniem. W tym okresie pacjent nie musi pozostawać jednak z ubytkiem, wówczas można zastosować uzupełnienie tymczasowe.

Implanty mogą wywoływać alergię

Jako, że czysty tytan, z którego wykonuje się implanty zębowe, to materiał całkowicie obojętny dla organizmu człowieka, nie ma obaw o to, że w wyniku wszczepienia w jamie ustnej dojdzie do jakichkolwiek reakcji alergennych. Nowa kość podczas wgajania, dotyka bezpośrednio jego powierzchni. Jedyne problemy jakie mogą wystąpić, dotyczą zapaleń wokół implantów. Natomiast statystycznie zdarza się to u 5% pacjentów, którzy mają zdrowe dziąsła, a u 25% osób, które borykają się z chorobami przyzębia.

Implanty nie nadają się dla starszych osób

Wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów zębowych. Istotne są natomiast wymiary oraz ilość kości, która znajdują się przy braku zębowym. Dodatkowo, to właśnie u starszych osób, którzy borykają się z wypadającymi i ruchomymi protezami, implanty doskonale poradzą sobie z ich ustabilizowaniem. Wszystko dzięki zastosowaniu czterech wysokiej jakości miniimplantów, które na długi okres czasu – trwale wyeliminują problem ruchomej i wypadającej protezy. Szczególnie poleca się zastosowanie tej metody, kiedy dochodzi do znacznego zaniku kości. Wówczas utrudniona jest realizacja terapii, opartej na większych implantach. Dodatkowo, postawienie na to rozwiązanie, wiąże się ze zdecydowanie mniejszym wydatkiem. Wystarczy przejrzeć oferty gabinetów, które realizują wszczepianie implantów w Warszawie, by porównać cenę zabiegów.

Zaraz po usunięcia zęba, nie można wszczepić implantu

Prawda jest taka, że ubytek powinien zostać uzupełniony jak najszybciej po utracie zęba. Braki w uzębienia, nie są tylko i wyłącznie kwestią estetyczną. Wskutek pojawienia się ubytków, pozostałe zęby mogą się przemieszczać lub przechylać, co w konsekwencji może doprowadzić do pewnych zaburzeń zgryzu. Dodatkowo, wystąpić może też wiele różnych powikłań, jak chociażby zaniki kości, które w przyszłości uniemożliwią wstawienie implantów, czy też zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych.