Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Nowoczesny alkomat i specjalistyczną latarkę od burmistrza Romana Bednarka otrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie. Zakupiony sprzęt doskonale sprawdzi się przy realizacji planów priorytetowych dzielnicowych.

Ograniczenie spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, demoralizacja nieletnich i eliminowanie nietrzeźwych kierowców – to główne założenia do realizacji przez asp. Krzysztofa Kubackiego i st. sierż. Krzysztofa Skoczylasa, dzielnicowych z gminy Sompolno. Wraz z komendantem asp. szt. Grzegorzem Banasiakiem oraz Kierownikiem Ogniwa Prewencji asp. szt. Arturem Kowalskim poprosili o pomoc w zakupie dobrej klasy sprzętu w sompoleńskim Urzędzie Miejskim.

Potrzeby policjantów spotkały się ze zrozumieniem ze strony burmistrza Romana Bednarka i przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za 1500 zł kupili nowoczesny alkomat, który w kilka sekund pozwala ustalić stan trzeźwości badanego (bez konieczności używania ustników) oraz profesjonalną latarkę z zestawem ładowarek – sieciową i do samochodu.

W poniedziałek 25 lutego w Urzędzie Miejskim w Sompolnie odbyło się oficjalne przekazanie zakupionego sprzętu oraz podpisanie przez burmistrza umowy darowizny. Sprzęt już trafił do radiowozów sompoleńskich policjantów i z pewnością będzie często wykorzystywany.

Marcin Jankowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.