Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Paweł Kiliańczyk pożegnał dzisiaj odchodzących na emeryturę Kierownika Rewiru Dzielnicowych i Kierownika Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego. W ich miejsce powierzył obowiązki dwom nowym funkcjonariuszom.

Zwyczajowa odprawa kadry kierowniczej KMP w Koninie rozpoczęła się dzisiaj w nietypowy sposób. Szef konińskich policjantów pożegnał bowiem odchodzących ze służby asp. szt. Krzysztofa Szejnę – Kierownika Rewiru Dzielnicowych i asp. szt. Zbigniewa Miętkiewskiego – Kierownika Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego. Pierwszy spędził w szeregach policji blisko 28 lat i całą służbę poświęcił prewencji. Asp. szt. Miętkiewski także służył blisko 28 lat, a w Wydziale Ruchu Drogowego był od 20 lat.

Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Paweł Kiliańczyk w ich miejsce powierzył obowiązki kolejnym funkcjonariuszom. Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych został asp. szt. Marcin Bąk. Służy w policji od 14 lat z czego 11 w prewencji. Kierownikiem Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego został natomiast st. asp. Krystian Wiśniewski, który funkcjonariuszem policji jest od lat 12. Pierwsze 5 służył w Warszawie, a po przejściu do konińskiej komendy trafił do drogówki.

Komendant serdecznie żegnając odchodzących na emeryturę zapowiedział, że drzwi komendy będą dla nich zawsze otwarte, a nowym przełożonym życzył jak najlepszych relacji międzyludzkich, bo jak podkreślił przestają właśnie odpowiadać tylko za swoją pracę i zaczynają za pracę innych – a to dużo trudniejsze.

Marcin Jankowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.