Szorowarki automatyczne zdobywają coraz większą popularność każdego roku. Liczba firm zainteresowanych wdrożeniem podobnego rozwiązania w życie staje się większa, co wynika m.in. z faktu, że automaty szorujące przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w miejscu pracy i mają pozytywny wpływ na wydajność osób zatrudnionych w danym zakładzie lub magazynie. Warto jednak wiedzieć, że maszyny sprzątające tego typu znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Mogą one służyć zarówno do czyszczenia powierzchni przemysłowych, mycia miejskich ulic, jak i porządkowania mieszkań. Klienci mogą wybierać spośród urządzeń jednotarczowych, w tym szorowarek do dywanów i maszyn dedykowanych do usuwania głębokich zabrudzeń, a także szorowarek do kostki brukowej, których zaawansowanie technologiczne jest znacznie większe.

Szorowarki odpowiednie do warsztatów samochodowych i hal produkcyjnych

Szorowarki do podłóg występują w tak ogromnej liczbie wersji, że bez trudu można dopasować je do indywidualnych wymagań. Pamiętajmy, że produkt powinien spełniać wszelkie normy odnośnie do miejsca, w którym docelowo ma być wykorzystywany. W przypadku miejsc o małej lub średniej wielkości, takich jak warsztaty samochodowe, hale produkcyjne, magazyny i supermarkety, wystarczą szorowarki jednotarczowe o wydajności od 1 400 do 1 900 m2/h. Na szczególną uwagę zasługują modele:

  • Scrubmaster E10 i B10, które osiągają wydajność powierzchniową do 1 400 m2/h. Oba urządzenia są bardzo kompaktowe i posiadają intuicyjny system obsługi. Szorowarki te są dedykowane do miejsc charakteryzujących się małą liczbą metrów kwadratowych. Omawiane maszyny pozwalają na dotarcie operatorowi do nawet bardzo trudno dostępnych zakamarków. Ciekawe jest również to, że urządzenia te od razu osuszają czyszczoną powierzchnię;
  • Scrubmaster B30 – szorowarki o wydajności powierzchniowej do 1 900 m2/h. To odpowiednie rozwiązanie zarówno do małych, jak i średnich obszarów. Maszyna sprzątająca B30 jest bardzo zwrotna, co sprawia, że może być wykorzystywana także w miejscach będących skupiskami wielu ludzi — np. galerie handlowe i hipermarkety;
  • Scrubmaster B12, o wydajności nieprzekraczającej 1 500 m2/h to z kolei urządzenie zapewniające wysoki komfort pracy dla operatora. Wszystko dzięki zamontowanej w nim szczotce tarczowej, która pozwala na skuteczne mycie zabrudzonych krawędzi i eliminuje konieczność ponownego sprzątania danej przestrzeni.

Szorowarka jednotarczowa do czyszczenia dworców i lotnisk

Szorowarka do podłóg, która ma być wykorzystywana do sprzątania pomieszczeń o dużym metrażu, powinna mieć wydajność od 4 200 m2 wzwyż. W przypadku modeli z operatorem prowadzącym warto przeanalizować funkcję obecne w modelach:

  • Scrubmaster B70 — szorowarka do podłóg przeznaczona do mycia na mokro twardych posadzek. Doskonale sprawdzi się podczas sprzątania obszaru zarówno we wnętrzu, jak i po zewnętrznej stronie budynku. Kolejnymi zaletami urządzenia jest możliwość odsysania środka czyszczącego nawet z nierównych powierzchni. Innowacyjna geometria ssawy zasługuje na uznanie;
  • Scrubmaster B90 to opcja dla tych, którzy zamierzają wykorzystywać szorowarkę automatyczną do codziennych porządków. Tarczowy zespół szczotek o szerokości od 60 do 85 cm pozwala na znaczne zwiększenie efektywności pracy urządzenia. Ponadto warto zwrócić również uwagę fakt, że ciągły czas fukcjonowania maszyny wynosi aż 4 godziny. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest to, że B90 została wyposażona w zbiornik gromadzący zużytą wodę, w którym zastosowano technologię HakoAntuBac mającą na celu skuteczną eliminację grzybów i pleśni.

W ofercie Hako odnajdujemy także maszyny dedykowane do sprzątania ulic, a także kompleksowe rozwiązania pozwalające nie tylko na mycie kostki brukowej, ale także na koszenie trawy lub odgarnianie śniegu.

Szorowarki automatyczne — zastosowanie w różnych typach przestrzeni