Starosta Koniński oraz Burmistrz Ślesina zapraszają koła gospodyń

Szkolenie pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” skierowane do reprezentantek Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) z terenu Wielkopolski Wschodniej odbędzie się 6 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie. Spotkanie zostanie przeprowadzone przez przedstawicieli Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Urzędu Skarbowego w Koninie.

Bardzo ważnym zadaniem samorządu lokalnego jest wspieranie inicjatyw grup społecznych, które z ogromnym zaangażowaniem działają na rzecz społeczności lokalnych oraz zachowania dziedzictwa kulturowego oraz kulinarnego. Aktywności podejmowane przez panie w KGW czy też w innych podobnych organizacjach, pomagają kultywować i pielęgnować wieloletnie tradycje, będące filarem kultury danego regionu.

Temat, który jest obecnie niezmiernie istotny dla funkcjonowania każdego koła gospodyń to, m.in. możliwość pozyskiwania i rozliczania środków finansowych przez tego typu organizacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.
Podczas szkolenia prelegenci przedstawią zagadnienia dotyczące:
  • KGW jako pomysłu na przedsiębiorczość społeczną i aktywność lokalną,
  • możliwości wykorzystania dziedzictwa kulturowego i kulinarnego w działalności KGW,
  • znowelizowanej ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich,
  • dotacji dla KGW oraz ich bieżącej działalności,
  • prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez KGW oraz sposobu wypełniania zeznania CIT-8.

Spotkanie to pomoże nie tylko w pogłębieniu informacji dotyczących przepisów prawnych związanych z funkcjonowaniem Kół Gospodyń Wiejskich, ale również poszerzy wiedzę na temat przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz dziedzictwa kulturowego i jego znaczenia.  

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie trzy Koła Gospodyń Wiejskich z każdej gminy, a z każdego Koła tylko dwie osoby. Zgłoszenia należy dokonywać w urzędach gmin.

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Danuta Plucińska, Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel.: +48/63  240 32 78, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..