Dzielnicowa, w rejonie której znajdują się Rodzinne Ogródki Działkowe „Szarotka” spotkała się użytkownikami działek. Sezon działkowy w zasadzie w pełni, warto więc przypomnieć o kilku ważnych zasadach.

Przypadki kradzieży, czy włamań do altan ogrodowych bywają czasami prawdziwą zmorą działkowców. Zdarza się niestety, że nie tylko sami nie dbamy o nasze mienie, ale wręcz zachęcamy złodziei do splądrowania naszej działki. Dzieje się tak chociażby wtedy, kiedy nie zabezpieczymy odpowiednio już samego wejścia na nią.

I dlatego potrzebne są spotkania użytkowników ogródków działkowych z policjantami. A jak spotkanie z policjantem, to oczywiście z dzielnicowym, bo on najlepiej wie, co na jego terenie „w trawie piszczy”. Takie właśnie spotkanie odbyło się w minioną sobotę 15 maja w świetlicy ROD „Szarotka” na ul. Paderewskiego.

Dzielnicowa z tego terenu rozmawiała z działkowcami o sposobach na najlepsze zabezpieczenie mienia, które każdy przecież ma. Czasem są to tylko meble ogrodowe, ale bywają i droższe dobra, takie jak telewizory, lodówki, czy elektronarzędzia. Dlatego z pewnością warto zabezpieczyć swoje mienie przez kradzieżą. Aby jednak porady nie poszły w zapomnienie, dzielnicowa rozdawała uczestnikom spotkania ulotki, w których zawarte były najistotniejsze rzeczy.

Marcin Jankowski

 

  • Dzielnicowa podczas spotkania z działkowcami
  • Dzielnicowa podczas spotkania z działkowcami
  • Dzielnicowa podczas spotkania z działkowcami