Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Istnieje wiele argumentów na potwierdzenie tezy, że gaz propan butan stanowi jedno z najbardziej wydajnych, ekonomicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań ciepłowniczych na rynku. Można powoływać się na dane statystyczne, wysokość rachunków dowolnie wybranego gospodarstwa domowego albo po prostu na zdrowy rozsądek. Niezaprzeczalnym faktem jest natomiast, że liczba osób użytkujących zbiorniki na gaz ziemny jest w Polsce olbrzymia i nieustannie rośnie.

Prosta technika

Eko gaz to jedno z najtańszych i najwydajniejszych paliw grzewczych, które są dziś dostępne na rynku. Zbiorniki gazowe napełnia się propanem lub mieszanką gazów skroplonych typu propan butan. Substancje te kosztują stosunkowo niewiele, dzięki czemu stanowią wyjątkowo atrakcyjną ofertę. Zastosowanie butli gazowych w przydomowym ciepłownictwie nie tylko poprawia komfort funkcjonowania gospodarstwa, ale także korzystnie wpływa na obniżenie comiesięcznych wydatków. Ponad jedna trzecia domów jednorodzinnych w Polsce używa zbiorników gazowych w celach grzewczych lub gastronomicznych, a jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy są tutaj względy ekonomiczne. Ogrzewanie z butli gazowej pozwala także uniezależnić się od dużych producentów energii, co przekłada się na wygodę i komfort psychiczny użytkowników.

Różnorodność i elastyczność

Ogrzewanie gazowe z butli przydomowej nie jest obarczone ograniczeniami metrażowymi. Zbiorniki wkopuje się w ziemię i napełnia cyklicznie co kilka miesięcy. Rozwiązanie to jest również wyjątkowo wygodne z uwagi na fakt, że nowoczesne piece przeznaczone do spalania gazów skroplonych nie wymagają już czyszczenia czy usuwania popiołu, a paliwo jest przez nie samoczynnie dozowane.  

W przypadku butli gazowych stosowanych w kuchniach i kuchenkach, możliwość ich napełniania jest dziś oferowana na praktycznie każdej stacji benzynowej. Oszczędzamy przez to czas i pieniądze, a to wciąż nie koniec korzyści płynących z wprowadzenia butli gazowych do domu.Niewielka powierzchnia zbiornika gazowego o pojemności 10 kg (gdy preferujemy butle z propanem) lub 11 kg (w przypadku propan butanu technicznego) pozwala na umieszczenie go w praktycznie dowolnym miejscu w kuchni. Dzięki temu łatwo jest go ukryć lub przetransportować, np. w celu uzupełnienia zużytego gazu ciekłego. 

Butle gazowe przydają się także podczas wędrówek pieszych, jak i dalekich podróży. Są niezastąpionym elementem wyposażenia na kempingu czy pod namiotem. Zbiorniki na gaz ziemny można kupić w wielu pojemnościach, a producenci dbają o to, aby były one przystosowane do pracy z przenośnymi kuchenkami czy palnikami turystycznymi. Są również stosunkowo lekkie i poręczne, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku wędrówek pieszych. Mnogość zastosowań propanu czy propan butanu ma także swoje odzwierciedlenie w produkcji rolnej i przemyśle transportowym. Gazy skroplone są wykorzystywane w praktycznie każdej dziedzinie biznesu, jak również życia codziennego.

Życie zgodnie z naturą

Nie tylko segregowanie śmieci jest dzisiaj przejawem dbałości o dobro naszej planety. Ogrzewanie gazowe propan butan lub instalacja działająca na bazie innych gazów płynnych jest jednym z najbardziej przyjaznych naturze rozwiązań ciepłowniczych. Gaz propan butan to paliwo, którego spalanie nie emituje do atmosfery tak wielu toksycznych substancji, co korzystanie z węgla kamiennego. Zbiorniki na gaz płynny są reużywalne, dzięki czemu ich użytkownicy nie przyczyniają się do zaśmiecania środowiska.

Uniwersalne zastosowanie gazów ciekłych