Nowa elewacja, docieplenie i wzmocnienie budynku, podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, budki lęgowe dla jerzyków, zieleń - takie zmiany zaszły w siedzibie PGKiM sp. z o.o. w Koninie przy ul. M. Dąbrowskiej. Firma pochwaliła się też nową śmieciarką. - To konieczne, byśmy na czas i rzetelnie odbierali odpady od mieszkańców - mówi prezes zarządu Michał Zawadzki.

W oficjalnym odbiorze inwestycji, który odbył się 10 września, uczestniczyli m.in. prezydent Konina Piotr Korytkowski, przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Wojdyński, Wioletta Cieślak - przewodnicząca Rady Nadzorczej PGKiM.

Budynek administracyjny przy ul. Marii Dąbrowskiej 8 w Koninie został oddany do użytku w roku 1982. Po wielu latach przeszedł poważny remont. Nie obyło się bez niespodzianek. Jak informuje PGKiM: „Po rozpoczęciu robót okazało się, że stan techniczny budynku uległ dalszej degradacji, co potwierdziła kolejna ekspertyza opracowana przez  rzeczoznawcę budowlanego. W wyniku oceny zaszła konieczność wzmocnienia ścian zewnętrznych budynku oraz wykonania wieńców międzykondygnacyjnych”. Ostatecznie zakończenie prac nastąpiło 25 czerwca. W trakcie realizacji wykonano podjazd dla osób z niepełnosprawnościami wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych oraz zamontowano na ścianie budynku budki lęgowe dla jerzyków. Przystąpiono również do realizacji kolejnego zadania związanego z eksploatacją budynku wynikającego z zaleceń kontroli Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa pożarowego wewnątrz biurowca. Remont kosztował ponad 804 tys. zł, z czego ponad 220 tys. zł to wkład własny spółki, reszta została sfinansowana w ramach programu Jessica 2. Wykonawca prac -  firma Usługi Ogólnobudowlane Damian Pieszak z Liśca Małego.

Dodajmy, że na drogi wyjechała również nowa śmieciarka kupiona przez PGKiM. Ta nowoczesna maszyna została zbudowana na podwoziu Scania o mocy 280 KM i normie spalin EURO6. Pojazd został wyposażony w zabudowę z urządzeniem zasypowym tylnym, przeznaczonym do opróżniania pojemników od 80-1100 l. Skrzynia ładunkowa została wykonana z odpornej na odkształcenia i ścieranie blachy, może pomieścić do 16 m3 odpadów. Stopień zagęszczenia odpadów 1:5 z możliwością regulacji w zależności od rodzaju odpadów. Koszt zakupu 655 tys. zł.