Dziewiąta edycja Narodowego Dnia Sportu za nami. Po raz drugi z rzędu, w akcji polegającej na jak największej aktywności fizycznej Polaków, wzięło udział Miasto Konin. Imprezie tradycyjnie patronowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W naszym mieście bardzo bogata oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych rozłożona została na trzy dni, od 10 do 12 września. Na "pierwszy ogień”, w piątek 10 września, poszły "Dni Sportu”, które odbyły się prawie we wszystkich konińskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Przybrały one różny charakter: od biegów po festyny czy zawody międzyklasowe. W sobotę, 11 września, odbyły się: parkrun nad Jeziorem Zatorze oraz trening biegowy, który poprowadził Bartosz Pluciński, trener personalny i ambasador marki Kupiec – sponsora wydarzeń w Koninie. Na skateparku przy ul. Paderewskiego odbył się również trening rolkarski przeprowadzony przez Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon. Na Jeziorze Pątnowskim miały miejsce treningi i rejsy na jachtach żaglowych zorganizowane przez Klub Żeglarski przy KWB Konin oraz Spinaker.

W niedzielę, w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym ,,Przystań Gosławice”, rozegrano Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina. Po rywalizacji stojącej na naprawdę wysokim poziomie najlepsza okazała się para Weronika Piskorek, Bartosz Haberland, a pozostałe miejsca na podium zajęły mixty: Andżelika Hajdasz, Sebastian Koziński oraz Magdalena Lipińska, Dominik Biesiada.

Zdaniem organizatorów Narodowego Dnia Sportu oferta Konina była jedną z najlepszych w całym kraju.       

Sponsorzy Narodowego Dnia Sportu w Koninie: Kupiec Sp. z o.o., MPEC w Koninie, Hydrostal Konin, Pewiczanka, MZK w Koninie.