Policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego konińskiej komendy zatrzymali 26-letnią kobietę, która na przełomie sierpnia i września br. okradła sklep RTV i AGD.

Od 30 sierpnia do 9 września br. młoda mieszkanka Konina w sklepie RTV i AGD na ul. Spółdzielców ukradła 13 sztuk słuchawek różnych marek na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci szybko ustalili tożsamość kobiety. 26-latka postanowiła nie rezygnować ze swojej dobrej passy i 10 września ponownie wróciła do sklepu z zamiarem kradzieży kolejnych wartościowych rzeczy. Została jednak rozpoznana przez ekspedienta, który powiadomił policję. Kobieta zorientowała się, że jest obserwowana przez obsługę sklepu i postanowiła uciec z pustymi rękoma. Przed wejściem czekali na nią funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego.

Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut kradzieży do którego się przyznała. Śledczym powiedziała, że słuchawki zostały sprzedane przypadkowo napotkanym osobom. Za przestępstwo, którego się dopuściła, grozi jej do 5 lat więzienia.