50 lat Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie - Jubileusz z koncertem
W Koninie świętujemy półwiecze muzycznych tradycji – jubileusz Państwowej Szkoły Muzycznej
  1. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego obchodzi 50-lecie istnienia.
  2. Uroczystości rozpoczęły się koncertem "Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu" w Domu Kultury Oskard.
  3. Prezydent miasta wziął udział w wydarzeniu, wyrażając dumę z osiągnięć szkoły.
  4. Główne obchody zaplanowano na 11 maja podczas gali jubileuszowej.

Konin ma powody do dumy – jego muzyczna perła, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego, świętuje w tym roku pięćdziesiąt lat działalności. Jubileusz to okazja do świętowania i przypomnienia sukcesów placówki, która ukształtowała pokolenia wybitnych muzyków.

W ramach obchodów, miasto miało okazję doświadczyć muzycznego prezentu od szkoły podczas koncertu w Domu Kultury Oskard. Krzysztof Pydyński, dyrektor szkoły, podczas konferencji prasowej zaznaczył: „Bardzo szeroko wychodzimy wtedy do społeczeństwa, prezentując to, co w danym roku dzieje się najważniejszego w szkole. Stąd opuszczamy jej mury”. Sala koncertowa tego dnia była wypełniona po brzegi, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i wsparciu społeczności lokalnej.

Wydarzenie uświetnił swoją obecnością również prezydent Konina, Piotr Korytkowski, który nie krył dumy z muzycznych tradycji miasta. "Niech ten wspaniały jubileusz otworzy drzwi do kolejnych artystycznych działań, z których my, mieszkańcy, jesteśmy tak bardzo dumni!" – powiedział prezydent podczas ceremonii.

Do historii szkoły wpisali się jej wybitni absolwenci, tacy jak skrzypek Janusz Wawrowski czy gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, którzy zdobywali międzynarodowe uznanie, potwierdzając wysoki poziom kształcenia. Beata Stanisławska-Zielak z PSM podkreśliła w rozmowie: „Dla wielu ta szkoła jest w jakimś sensie drugim domem i matką, bo wychowaliśmy naprawdę kilka pokoleń młodych artystów, ale też rzesze melomanów, ludzi wrażliwszych na świat, sztukę, muzykę i jej świadomych odbiorców”.

Szkoła planuje dalsze działania mające na celu promowanie muzyki i edukację muzyczną wśród mieszkańców. Najbliższe wielkie wydarzenie to gala jubileuszowa, która odbędzie się 11 maja, gdzie społeczność będzie miała okazję ponownie świętować i docenić wkład szkoły w kulturalne życie miasta.


Opierając się na: Urząd Miejski w Koninie