W minioną środę, 11 września, aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego tętniła życiem dzięki młodym, utalentowanym instrumentalistom, którzy z radością zaprezentowali swoje umiejętności. Koncert otwierający 13. Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie” zorganizowany przez znakomity duet artystyczny, Bogumiłę Dziel-Wawrowską i Janusza Wawrowskiego, dostarczył licznie zgromadzonej publiczności niezapomnianych wrażeń muzycznych.
Uczta muzyczna w wykonaniu młodych talentów
Mistrzowie z sercem dla młodych muzyków
Muzyczne Przestrzenie jako platforma dla kultury
Uczta muzyczna w wykonaniu młodych talentów
Festiwal Muzyki Kameralnej od lat stawia na młodych wykonawców, co w tym roku w pełni potwierdziło swoje słuszności. Wśród artystów, którzy zaprezentowali się na scenie, znalazły się zarówno 12-letnia skrzypaczka z Poznania, jak i utalentowani pianista Filip Pacześny oraz Antonina Waliszewska z Konina. Ich występy były przepełnione pasją i świeżością, a brawa publiczności towarzyszyły każdemu z numerów. Nie zabrakło także duetów fortepianowych z Warszawy, które zdobyły pierwsze miejsca w festiwalu dla dzieci, co podkreśla rosnący poziom młodych artystów w Polsce.
Mistrzowie z sercem dla młodych muzyków
Janusz Wawrowski i Bogumiła Dziel-Wawrowska, nie tylko jako znakomici artyści, ale również jako pedagodzy, przyczyniają się do rozwoju młodych talentów. Ich obecność na scenie, a także wsparcie dla młodych muzyków, pokazuje, jak ważne jest dzielenie się doświadczeniem i wiedzą. „Mam wrażenie, że mają wprost niespotykane ‘oko’, a raczej ‘ucho’, do wyszukiwania nieoszlifowanych jeszcze do końca diamencików” – zauważył jeden z widzów, podkreślając talent organizatorów w odkrywaniu nowych artystów.
Muzyczne Przestrzenie jako platforma dla kultury
Koncert w auli Państwowej Szkoły Muzycznej to dopiero początek festiwalowych wydarzeń. Dziś, 13 września, o godzinie 19.00 w Klubokawiarni NOT DK Oskard odbędzie się koncert inaugurujący, zatytułowany „Disturb the Silence”, który przeniesie nas w świat muzyki galicyjskich Żydów. Wydarzenie to, wspierane przez budżet miasta, z pewnością przyniesie kolejne muzyczne emocje oraz uznawane przez krytyków występy. Organizacja takiego festiwalu nie tylko promuje młodych artystów, ale również wzbogaca kulturalną przestrzeń lokalnej społeczności, stając się ważnym punktem na mapie wydarzeń artystycznych.
Na podst. Urząd Miejski Konin