Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Kredyt pod zastaw nieruchomości może wziąć każdy, kto posiada dom, mieszkanie lub działkę. Kredyt taki można zaciągnąć nie tylko w banku, ale także w innym instytucjach finansowych. Na co szczególnie uważać decydując się na kredyt pod zastaw nieruchomości? Na co zwracać uwagę? Czym różni się kredyt pod hipotekę od kredytu hipotecznego? Zapraszamy do lektury!

Pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą zostać przeznaczone na różnorodne cele. Jakie? O kredyt pod hipotekę najczęściej starają się osoby potrzebujące gotówki na spłatę zadłużeń, nowe inwestycje, spłatę niekorzystnie zaciągniętych długów i chwilówek, spłatę egzekucji komorniczych, etc. Powodów może być mnóstwo. Należy jednak pamiętać, że tym, co odróżnia kredyt pod hipotekę od kredytu hipotecznego w banku to fakt, że decydując się na ten pierwszy, nikt nie pyta o to, na co pieniądze będą docelowo przeznaczone. Bank natomiast zawsze chce taką wiedzę posiadać. Kredyt hipoteczny wiąże się również z długim czasem oczekiwania na decyzję kredytową. Pożyczka pod zastaw nieruchomości zazwyczaj wydawana jest bardzo szybko.

Kredyt pod zastaw mieszkania, domu czy działki może zostać pozytywnie rozpatrzony, kiedy osoba starająca się o kredyt:

  • wypełni i podpisze formularz znajdujący się na stronie,
  • dostarczy dowód na to, że jest właścicielem danej nieruchomości,
  • dostarczy dowód osobisty,
  • zdjęcia nieruchomości,
  • wypis i wyrys z mapy ewidencyjnej dla działek i domów

Co powinno nas zaniepokoić?

Niektóre firmy oferujące pożyczki pod zastaw mieszkania nie są niestety uczciwe i widać to na pierwszy rzut oka. Co powinno nas zaniepokoić? Przede wszystkim żadna umowa nie powinna być podpisywana „na szybko”. Oznacz to, że firma oferująca pożyczki pod zastaw nieruchomości powinna przesłać przygotowaną umowę na tyle wcześnie, aby każdy zainteresowany pożyczką, był w stanie się z nią zapoznać, a w razie konieczności, skonsultować jej treść z prawnikiem.

Kredyt pod zastaw nieruchomości – czujność jest konieczna!

Czy kredyt pod hipotekę warto zaciągać?

Oczywiście najlepiej nie zaciągać żadnych kredytów. Jednak, nie zawsze jest to możliwe. Bywają w życiu sytuacje, które nie dają wyboru: pieniądze są potrzebne do rozwiązania trudnej sytuacji. Można jednak wybrać sposób, dzięki któremu zdobędziemy pieniądze. Jeżeli kredyt w banku nie jest możliwy, warto rozważyć kredyt pod hipotekę. Z pewnością jest to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze i rozsądniejsze niż decydowanie się na chwilówki.

Zaniepokoić powinny również braki terminów do wycofania się z umowy. Każdy bank, a także instytucje finansowe umożliwiają odstąpienie od umowy w określonym czasie. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy zastanowić się, czy warto podejmować współpracę z taką właśnie firmą.

Każda pożyczka pod zastaw mieszkania powinna być negocjowana. Jeżeli na wstępie słyszymy, że negocjacje nie wchodzę w grę, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Nawet z dużymi bankami negocjacje są możliwe, powinny być tym bardziej, jeśli chodzi o pożyczkę ważną – pod zastaw mieszkania.

Z kolei, dużym ukłonem w stosunku do osób zaciągających kredyt może być zapewnienie o możliwości wcześniejszej spłaty kredytu, braku konieczności udokumentowania dochodów oraz braku konieczności przesyłania informacji do Biura Informacji Kredytowej.

Bez względu na to, gdzie pożyczka jest zaciągana, czy jest to pożyczka pod zastaw mieszkania w Szczecinie, czy pożyczka pod zastaw domu w Zakopanem, należy być bardzo czujnym, co do wyboru firmy. Czujność ta często jest zatracana przez pośpiech, który jak wiadomo, nie należy do najlepszych doradców. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele rzetelnych i sprawdzonych firm oraz instytucji zajmujących się udzielaniem różnorodnych kredytów pod zastaw. Robiąc dobry research z pewnością każdy znajdzie firmę oferująca najlepsze dla niego warunki, dopasowane do wymagań i możliwości.